Bakan Murat Kurum Açıkladı "Konya Şehir Hastanesi Ne Zaman Bitecek?"

Türkiye'nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Konya Şehir Hastanesi açılış tarihi hakkında en yetkili isim olan Bakan Murat Kurum açıklandı.

EMLAK HABERLERİ 04.08.2018 - 22:33 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Türkiye'nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Konya Şehir Hastanesi açılış tarihi hakkında en yetkili isim olan Bakan Murat Kurum açıklandı.

Hem Konya'da yaşayan hem de yakın illerde yaşayan çok sayıda kişinin büyük bir heyecanla bekledikleri Konya Şehir Hastanesi projesi açılış tarihi hakkında beklenen açıklama geldi. Bu konuda en yetkili isimlerden biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile "Konya Şehir Hastanesi ne zaman bitecek?" sorusunun yanıtı da verilmiş oldu. Konya Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılıyor?Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile Konya Şehir Hastanesi açılış tarihi bilgisini de paylaşmış oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında “Bakanlık görevine başladığımdan bu yana ilk ziyaretimi Konya’ya yapıyorum. Sayın Bakanımla birlikte burada valimizi de ziyaret edip sorunları yerinde görüp yapabileceklerimizi tespit etmek istedik. Yeni dönemde özellikle Konya'mızın değerler noktasında Türkiye’deki yerini biliyoruz.Bu anlamda ayrıca sağlık kenti vizyonuyla Konya’ya hizmet etmek istiyoruz. Üniversite, eğitim ve araştırma, devlet ve özel sektör işbirliğiyle iş gücü bir araya getirilerek hep birlikte birbiriyle ilişkisini oluşturup yeni mükemmeliyet merkezleri, özellikle yakında zamanda 2019’a hedeflediğimiz şehir hastanesinde planlamak istiyoruz.Şehir Hastanesi biliyorsunuz bölgenin en önemli hastanesi olarak planlanıyor, 2019 sonuna yetiştirmek istiyoruz. Konya’nın turizmdeki yerini bu anlamda sağlık turizmindeki yerini daha güçlendirerek yol alalım istiyoruz. Bunun dışında Millet Bahçesinde sağlıklı yaşam, alışkanların değiştirilmesiyle ilgili farklı yaklaşımlarımız olacak. Bunun ilk örneğini de ilk 100 günlük eylem planında yer alan Millet Bahçesinde uygulamış olacağız.” dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@