Bakan Murat Kurum Çamlıca Camii'nin Son Durumu İçin İncelemede Bulundu

Cumhuriyet döneminin en büyük camiisi olarak dikkat çeken büyük Çamlıca Camii için bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 29.07.2018 - 22:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Cumhuriyet döneminin en büyük camiisi olarak dikkat çeken büyük Çamlıca Camii için bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyetin ilanından bu yana Türkiye'de inşa edilen en büyük camii olarak tarihe geçecek olan Çamlıca Camii inşaatında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. En son Kadir Gecesi hizmete gireceği açıklanan camiinin açılışı yapılan açıklama ile ertelenmişti. Çamlıca Camii Ne Zaman Açılacak?Çamlıca Camii kaba inşaatı tamamlanırken camii içerisinde son çalışmalar devam ediyor. Gerek camiinin içerisinde gerekse de dış avluda kalan detaylar üzerinde çalışmalar devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile camii inşaatında denetimde bulundu. Camii inşaatını denetleyen Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında Çamlıca Camii açılış tarihi hakkında kesin bir bilgi vermezken mümkün olan en kısa sürede camii açılışı için kesin tarih duyurusunda bulunacaklarını söyledi. İBB Başkanı Mevlüt Uysal ise Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunarak "Cumhuriyet Dönemi’nin en büyük mabedi olan Çamlıca Camii’nin inşaatındaki çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile birlikte inceledik. Büyükşehir Belediyesi olarak çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını yürüttüğümüz camimiz, tüm ihtişamıyla yükseliyor." dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@