Bakan Murat Kurum "Kanal İstanbul Projesi Ertelenmeyecek!"

Uzun süredir erteleneceği yönünde haberler ile gündeme gelen Kanal İstanbul projesi hakkındaki tartışmalara Bakan Murat Kurum nokta koydu.

Emlak Haberleri 25.09.2018 - 11:10 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Uzun süredir erteleneceği yönünde haberler ile gündeme gelen Kanal İstanbul projesi hakkındaki tartışmalara Bakan Murat Kurum nokta koydu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzun süredir erteleneceği yönünde haberler yapılan Kanal İstanbul projesi için açıklama yaptı. 



Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum projenin ertelenmeyeceğini ve 100 günlük eylem planı içerisinde en çok önem verdikleri proje olduğunu bir kere daha kesin olarak dile getirdi. 



Kanal İstanbul İhalesinin Ertelenmesi Söz Konusu Değil



Bakan Murat Kurum açıklamasında “Bakanlık olarak 100 günlük eylem planımız içerisinde Kanal İstanbul Projesi bizim için en önemli proje” demişti. Bakan Kurum’un verdiği bilgiye göre Kanal İstanbul Projesi için kısa süre içinde taşınmazların devri gerçekleştirilecek. 1/100.000 ölçekli planların ardından alt ölçekli planlar uygulamaya konulacak. Ardından da ihale uygulaması devreye girecek.



Proje hakkında açıklamada bulunan MH Grup CEO’su Mehmet Ergül ise “Bölgede her keseye uygun arsa ve tarla bulunuyor. İmarı çıkmış bölgelerde 100 bin lirası olan için de fırsat var, bir milyon lirası olan için de. Orta ve uzun vadede düşünenler için fırsatların daha büyük olduğunu düşünüyorum.



Ayrıca konut stoklarının erimesiyle birlikte yeni inşaat işine girecek olan birçok firma bu bölgede konumlanmak isteyecektir. Şu anda arsa fiyatları oldukça makul görünüyor. Tavsiyem, ister bireysel olsun ister şirket bazlı, güzergâhı net olarak açıklanan Kanal İstanbul’un alanına giren mahalle ve çeperlerinden arsa alanlar kârlı çıkacaktır.



Bunu yaparken de bölgeye hâkim ve referansları olan emlak danışmanlarını tercih etmekte yarar var.” diyerek hükümetin rantçılara karşı gerekli önlemleri alması gerektiğini dile getirdi. 



Haber Kaynağı: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@