Bakan Murat Kurum "Yabancılara Konut Satışı Yüzde 151 Arttı"

Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yabancılara konut satışı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 08.11.2018 - 15:06 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yabancılara konut satışı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen yeni teşvik kampanyaları ile Türkiye'de konut alan yabancılar her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle de Türkiye'de konut alana vatandaşlık verilmesi konusunda uygulanan parasal sınırın 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekilmesi yabancı yatırımcıların iştahını kabarttı. Bakan Murat Kurum "Yabancılara 5 Bin 600 Konut Sattık" Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dünya Şehircilik Günü kapsamında Ak Parti Genel Merkezinde düzenlenen AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısına katıldı. Bakan Kurum kentsel dönüşümden sıfır atık projesine kadar pek çok alanda önemli açıklamalarda bulunurken yabancılara konut satışı hakkında da merak edilen rakamları açıkladı. Bakan Kurum "Daha önce 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedeli, 250 bin dolara düşürdük.Bunun semeresini de eylül ayında net bir şekilde aldık. Geçen seneki eylül ayına oranla yüzde 151 artışla yaklaşık 5 bin 600 satış gerçekleştirdik" diyerek yabancılarara konut satışı konusunda en son rakamları kamuoyu ile paylaştı. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@