Bakan Murat Kurum'dan Beyşehir ve Seydişehir'e Millet Bahçesi Sözü!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Konya gezisini tamamlarken Beyşehir ve Seydişehir'e millet bahçesi sözü verdi.

EMLAK HABERLERİ 25.02.2019 - 16:03 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Konya gezisini tamamlarken Beyşehir ve Seydişehir'e millet bahçesi sözü verdi.

Bakan Murat Kurum hafta sonunda memleketi Konya'yı ziyaret etti. Yaptığı ziyarette pek çok denetimde bulunan Bakan Kurum aynı zamanda önemli açıklamalar yaparak pek çok projenin de açılışını gerçekleştirdi. Bakan Kurum Beyşehir Şehir Konağı Açılışını YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ziyareti esnasında Beyşehir Şehir Konağı'nın açılışını da yaptı. Bakan Kurum açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada  "Ben Çevre ve Şehircilik Bakanıyım ve Konyalıyım. Dolayısıyla Beyşehir Gölü kirli olamaz. Bakan Yardımcımıza talimatımızı verdik, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve Beyşehir Belediye Başkanlığımızla iş birliği içerisinde bu temizleme çalışmasını başlatıyoruz.Artık şehirlerimizin 50 yılını, 100 yılını planlayacağız. Bu planlar, hakkaniyet çerçevesinde, vatandaşımızın rızası çerçevesinde yapılacak. Vatandaşın rızası olmayan hiçbir işi yapmayacağız, yaptırmayacağız. Kentsel dönüşüm şehirlerimiz için çok büyük önem arz ediyor. Bu işe ilişkin 81 il valiliğimize talimat gönderdik ve bu talimat çerçevesinde belediye başkanlarımız şehirlerdeki acil, öncelikli alanları tespit ederek 3 ay içerisinde bize bildirecekler.Acil alanlardan başlamak suretiyle de kentsel dönüşümü hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Kartal'da geçtiğimiz günlerde çok elim bir kaza meydana geldi. Aslında bunun bir benzerini Konya'mızda yaşamıştık, orada da birçok canımızı kaybettik. Dolayısıyla kentsel dönüşüm bizim için çok önem arz ediyor. Bundan sonraki süreçte 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz.Bunun yaklaşık yüzde 10-15'ini 5 yıllık süreçte Bakanlığımız, Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız, İller Bankası Genel Müdürlüğümüz eliyle gerçekleştireceğiz. Yapacağımız projeler yatay mimarı esaslı, kültürümüzü, özümüzü, ecdadın bize bıraktığı değerleri yansıtacak şekilde olacak. Mahalle kültürünü yaşatacağız" dedi. İki Millet Bahçesi Müjdesi Geldi! Bakan Kurum biri Seydişehir'e biri de Beyşehir'e olmak üzere 2 millet bahçesi yapacaklarını belirterek "AK Parti iktidarı olarak 16 yıldır bu ülkede hizmet veriyoruz. 16 yıldır şehirlerimizin, milletimizin yaşam kalitesini arttırmak için belediye başkanlarımız, valilerimiz, bakanlarımız, milletvekillerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. 16 yıllık süreçte siz değerli vatandaşlarımız her zaman liderimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durdunuz.Bu 16 yıllık süreçte şehirlerin adeta çehresi değişti. Hizmet götürme noktasında şehirlerimiz, belediyelerimiz birbirleriyle yarıştı. Hastanelerimiz, okullarımız, yollarımız, yeşil alanlarımız... Tarım ve turizm alanında şehre hizmet edecek istihdam alanları yapıldı" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@