Bakan Murat Kurum'dan Kastamonu'ya Millet Bahçesi ve Kentsel Dönüşüm Müjdesi Geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 08.06.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Şehir gezilerine devam eden Bakan Murat Kurum Kastamonu ziyaretini tamamladı. AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Bakan Kurum önemli açıklamalarda bulunarak yeni projelerden de söz ederek peş peşe müjdeler verdi. Kastamonu'ya 15 Milyar Liralık Yatırım Yapıldı Bakan Murat Kurum Kastamonu'ya yapmış oldukları yatırımlardan bahsederek "Ziyarete geldiğimizde bugüne kadar ki yapılmış ve bundan sonraki yapılmış işleri, valimizle belediye başkanımızla beraber istişare ettik. AK Parti iktidarı döneminde Kastamonu'muza 15 milyar liralık yatırım yapılmış ve bu yatırımın büyük bir kısmını da bakanlığınız döneminde Binali Yıldırım Bey yaptı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak biz de, 2,5 milyar liralık yatırım yaptık. Yapmış olduğumuz istişareler içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın da bir müjdesi vardı. Kuzeykent Mahallesinde 240 bin metrekarelik alanda, millet bahçesi yapılmasını başlattık ve projemiz hızlı bir şekilde ilerliyor.Nasrullah Camii Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın 'ne olursa olsun dönüştüreceğiz' dediği süreçte; kentsel dönüşümle alakalı Kastamonu'da atalarımızın, ecdadımızın bize bıraktığı o tarihi değerleri gün yüzüne çıkaracak, Nasrullah Camii ile kale önündeki metruk binaların onarımı ve eski binaların restorasyonu ile deprem riski olan binaların dönüştürülmesi için kararlarımızı aldık. Vatandaşımızın da içinde olduğu onların da rızası çerçevesinde, onların talepleri doğrultusunda, Kastamonu'ya önemli bir proje kazandıracağız.Kentsel dönüşümümüz Kastamonu için hayırlı uğurlu olsun. Hem katı atık depolama tesisi hem de atık su arıtma tesisi noktasında Kastamonu'muzun ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçlara ilişkin de, çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve hızlı bir şekilde Kastamonu'yu marka şehir haline getirecek o projeleri, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle gerçekleştiriyoruz" dedi.Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@