Bakan Murat Kurum'dan Kentsel Dönüşüm Hibe Kredi Desteği Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşümde hibe kredi müjdesi verdi! Hibe kredi desteği ile kentsel dönüşüm projeleri hızlanacak! Çöken Yeşilyurt Apartmanı ile bir kere daha Türkiye gündemine taşınan kentsel dönüşüm konusunda bugün Bakan Murat Kurum yeni bir açıklama daha yayımladı.

EMLAK HABERLERİ 01.03.2019 - 14:24 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşümde hibe kredi müjdesi verdi! Hibe kredi desteği ile kentsel dönüşüm projeleri hızlanacak!

Çöken Yeşilyurt Apartmanı ile bir kere daha Türkiye gündemine taşınan kentsel dönüşüm konusunda bugün Bakan Murat Kurum yeni bir açıklama daha yayımladı. Yayımlanan açıklama ile inşaat sektöründe büyük bir atılım yaşanmasına neden olacak büyük bir müjde verildi ve kentsel dönüşüm için hibe kredi haberi geldi. Kentsel Dönüşüm Projeleri İçin Hibe Kredi Desteği Verilecek! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile "Toplu Konut İdaresi eliyle yapacağımız 40 bin konutun haricinde İller Bankası kanalıyla 4 milyar liralık bir kredi kaynağını da belediyelerimize vermek suretiyle kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmış olacağız.Burada yüzde 50'ye kadar kredi faizinde hibe desteği vererek kentsel dönüşüm için önemli bir süreci de başlatmış olacağız" diyerek müjdeyi verdi. Bakan Murat Kurum daha öncede yapmış olduğu açıklamalarında imar barış ile toplanan yapı kayıt belgesi ücreti için kentsel dönüşüm için kullanılıacağını ve belediyelere faizsiz kredi desteği imkanı sağlanacağını söylemişti. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@