Bakan Murat Kurum'dan Yeni Sosyal Konut Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum il gezileri kapsamında Iğdır'ı ziyaret etti. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği TOKİ sosyal konut projesi için ise yeni açıklamada bulundu.

EMLAK HABERLERİ 28.03.2019 - 15:37 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum il gezileri kapsamında Iğdır'ı ziyaret etti. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği TOKİ sosyal konut projesi için ise yeni açıklamada bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 50 bin sosyal konut projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "2023 Yılına Kadar 250 Bin Sosyal Konut Üreteceğiz" İl gezilerine devam eden Bakan Murat Kurum bugün Iğdır'ı ziyaret etti. Iğdır ziyaretinde bir dizi denetimlerde bulunan Bakan Kurum burada düzenlemiş olduğu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Son derece yoğun bir taleple karşı karşıya kaldıklarını belirten Bakan Kurum bu talebin devam etmesi durumunda 200 bin sosyal konut daha üreteceklerini söyledi. Iğdır'da da sosyal konut projesi için talep toplama döneminin sürdüğünü belirten Bakan Kurum 300 sosyal konut için 460 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunduklarını söyledi. Zübeyde Hanım Bulvarı Kentsel Dönüşüm Projesi Hayata Geçiyor! Iğdır'da kentsel dönüşüm konusunda en önemli alanların başında yer alan Zübeyde Hanım Bulvarı'nda yer alan 120 dönümlük alandaki kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını belirten Bakan Kurum aynı alana bir de yeni Hükümet Konağı inşa edeceklerini söyledi. Iğdır Millet Bahçesi hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Kurum Hakveyis Göleti için temizleme çalışmalarına başlayacaklarını, ilk etapta göletin temizleneceğini ardından da ikinci aşamada göletin de yer aldığı 92 bin 500 metrekarelik alanda Millet Bahçesi inşa edeceklerini duyurdu. 2022 yılına kadar Iğdır'ın atık su ve kanalizasyon sorunlarını da çözeceklerini belirten Bakan Kurum gerekli çalışmalara başladıklarını söylerken içme suyu sorunu içinde önemli adımlar attıklarını dile getirdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@