Bakan Nebati Turizm Sezonu Açılmadan Hedeflerin Aşılacağını Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, turizm sezonu açılmadan evvel bu sene hedeflerin aşılacağını, otellerde yer bulunamayacağını açıkladı.

Gündem 26.04.2022 - 16:14 26.04.2022 - 16:14 Gülşah Konuk Akın

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 turizm sektörü açılmadan evvel bu sene turizmin canlı geçeceğini, beklentilerin çok yüksek olduğunu ve hedeflerin üzerine çıkılacağını açıkladı. Turizmde kriz öncesi hedeflerin geçileceğini söyleyen Nebati, otellerde yer bulmanın zor olacağını vurguladı.

Kabine Toplantısı, 25 Nisan 2022 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Kabine Toplantısı sona erdikten sonra Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gazetecilerin turizme yönelik sorularını yanıtladı. Rus turistlerin Türkiye'deki harcamalarına ilişkin sorulan soruyu yanıtlayan Nebati: “Mir Kart var. Mir Kart çok iyi kullanılıyor, katlamalı olarak gidiyor." dedi. civarında işletmenin Türkiye'de Mir Kart kullandığını ve bu oranın hızlı bir şekilde arttığını söyledi.

turizm

OTELLERDE YER BULUNMASI ZOR OLACAK
Mayıs ayında İstanbul'da bulunan otellerin doluluk oranlarının %92 seviyelerine çıktığını söyleyen Nebati, önümüzdeki ay otellerde yer bulunamayacağını, Arapların ve Suudların daha gelmeye başlamadığını, turizm beklentilerinin bu sene için çok iyi olduğunu ve hedeflerin üzerine çıkılmasını beklediğini açıkladı. Harcamaların arttığını ve gelenlerin de fazla kaldığını, 2-3 ay boyunca otellerini kapatanlar olduğunu söyledi.

tatil

MİR KART VE MİR ÖDEME SİSTEMİ NE DEMEK?
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıkladığı mir ödeme sistemi Visa, MasterCard ve PayPal ödemelerine Rus alternatifi. Türkiye'de MIR markalı kartları kabul eden ilk banka Türkiye İş Bankası. Ziraat Bankası ile VakıfBank da Mir kartın kullanılabildiği bankalar arasında. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@