Bakan Nebati'den Son Dakika Ucuz Kredi, Dolar ve Enflasyon Açıklaması: Her Şey Kontrolümüz Altında!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Samsun İş Dünyası Buluşması programında önemli açıklamalarda bulundu. Devlet ucuz kredi verecek mi, dolar ve enflasyonda son durum ne?

Finans 15.04.2022 - 15:28 15.04.2022 - 15:28 Gülcan Özer

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugünkü programını Samsun'a ayırdı. Samsun'da düzenlenen Samsun İş Dünyası Buluşması programına katılan Bakan Nebati burada Samsunlu iş insanları ile bir araya gelirken ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. 

TÜİK tarafından açıklanan Mart ayı enflasyon rakamlarında yıllık TÜFE oranının yüzde 61 seviyesini aşmasına rağmen Merkez Bankası tarafından dün politika faiz oranı için beklenen artırma kararı gelmiş ve politika faizi yüzde 14 seviyesinde sabit tutulmuştu. Atılan bu adım ekonomi kulislerinde büyük yankı uyandırırken Bakan Nebati "ekonomide her şey kontrolümüz altında" mesajı verdi. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANI NEBATİ'DEN SON DAKİKA UCUZ KREDİ AÇIKLAMASI! 

Samsun İş Dünyası Buluşması programına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati burada yapmış olduğu konuşmasında önemli mesajlar verdi. Ekonomide işlerin kontrol altında olduğunu dile getiren Bakan Nebati iş dünyasında yatırıma devam edilmesini sağlamak adına ucuz kredi verdiklerini söyledi.

Bakan Nebati iş insanlarından Türk Lirasına güvenerek yatırımlarına devam etmelerini söyleyerek "Çok ucuz kredi veriyoruz. Bu kredilerle amacımız belli; TL'ye güvenin, TL ile işlem yapın. Hızlı bir şekilde tek rakamlı işsizliğe doğru gidiyoruz. Verdiğimiz kredileri sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Tarımsal GES yatırımlarına ciddi bir destek veriyoruz" diyerek bundan sonra iş insanlarının döviz kredisi çekmemelerini istedi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yapmış olduğu açıklama ile 150 milyar liralık bir kredi paketini yatırım yapmak isteyenler için devreye alacaklarını duyurdu.

nureddin nebati açıklamasıT

MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ'DEN SON DAKİKA DOLAR KURU VE ENFLASYON AÇIKLAMASI! ENFLASYON NE ZAMAN DÜŞECEK?

Dolar kurunu kontrol altına aldıklarını belirten Bakan Nebati "Bu ülkeyle beraber herkes büyüyecek, büyümeye de devam edeceğiz, bizim önümüzü kimse engelleyip, kapayamaz. Enflasyon konusunda ne yaptığımızı biliyoruz, bu işin üstesinden geleceğiz" diyerek enflasyonun üstesinden geleceklerini dile getirdi. 

Türkiye'nin turizm sektöründe Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaştan olumsuz etkilenmesine izin vermeyeceklerini belirten Bakan Nebati burada turizm sektöründe oluşan açığı alternatif pazarlarla kapatacaklarını söyledi. Artan üretim ile istihdam kaynağı sağlanacağını ve işsizlik rakamlarını düşüreceklerini belirten Bakan Nureddin Nebati işlerin iyi olduğunu ve sanayide çarkların döndüğünü söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@