Bakan Özer'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan bir paylaşım yaptı, tüm çocukların bayramını kutladı.

Gündem 23.04.2022 - 11:00 23.04.2022 - 11:00 Gülşah Konuk Akın

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve bu bayramın Türk milleti tarafından geleceğin teminatı olan çocuklara verilen değerin en güzel gösteresi olduğunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bağımsızlık, milli irade ve demokrasinin öncüsü olduğunu vurguladı.

MAHMUTÖZER-1

TÜM ÇOCUKLARIN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümünü ve  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı sevinç ve gururlar kutluyoruz diyen Özer mesajında: "En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız; sevginin, barışın ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir. Bizler de çocuklarımıza daha müreffeh, daha adil ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

ANITKABİR

ANITKABİR ZİYARETİ

Bakan Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında öğrenciler ile birlikte Anıtkabir ziyareti yaptı. Anıtkabir'de yapılan kutlamalara Türkiye'nin 81 ilinden gelen çocuklar katıldı. Aslanlı Yol'da başlayan heyetin yürüyüşü, Atatürk mozolesine kadar devam etti. Mozoleye çelenk bırakıldı, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çocuklar ile Anıtkabir Özel Defterini imzalamak için Misak-ı Milli Kulesi'ne  gitti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@