Bakan Turhan Açıkladı "1915 Çanakkale Köprüsü Son Durumu Ne?"

1915 Çanakkale Köprüsü projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan projenin son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu.

EMLAK HABERLERİ 25.11.2018 - 09:21 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

1915 Çanakkale Köprüsü projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan projenin son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bakan Turhan yapmış olduğu açıklamasında 1915 Çanakkale Köprüsü projesinde kazı ve kazık çakma çalışmalarnın tamamlandığını duyurdu. 1915 Çanakkale Köprüsü Ne Zaman Açılacak / Tamamlanacak?Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan ve ulaşımda büyük bir kolaylık sağlayacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü etaplar halinde hizmet vermeye başlayacak. Ancak köprünün bütün etaplarının tamamlanması ve hizmete vermesi 2022 yılında gerçekleşecek. Çanakkale Boğazı'nın İki Yakası Arasında Ulaşım 6 Dakikaya Düşecek! Yapılacak olan köprünün tamamlanmasının ardından boğazın iki yakası arasındaki ulaşım sadece 6 dakikaya düşecek. Bakan Cahit Turhan yapmış olduğu açıklamasında "İnşaatı yapılmakta olan Malkara Kavşağı, Gelibolu, Sütlüce ve Lapseki Şekerkaya Umurtepe kesimleri arasındaki 101 kilometrelik kesimde çalışmalar sürdürülüyor.Bugün itibarıyla özellikle bu projenin en önemli yapısı olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nde, deniz içerisinde yapılmış olan temel iyileştirme amaçlı kazı ve kazık çalışmaları tamamlanmış durumda. Yine bu temeller üzerine yerleştirilecek olan keson imalatlarında da sona yaklaşıldı.Bu yıl sonu itibariyle kuru havuzda yapılan, inşa edilen keson imalatı ki bunlar iki adetten oluşuyor, biri Asya diğeri Avrupa tarafındaki köprünün temeline yerleştirilecek ve köprünün ayakları bu temel üzerine inşa edilecek" diyerek yapılan çalışmaların son durumu hakkında bilgi verdi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@