Bakan Turhan Açıkladı "Çamlıca Kulesi Ne Zaman Bitecek?"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Çamlıca Kulesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çamlıca Kulesi ne zaman açılacak?

Emlak Haberleri 16.11.2018 - 16:34 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Çamlıca Kulesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çamlıca Kulesi ne zaman açılacak?

2016 yılında temel atma töreni düzenlenen Çamlıca Kulesi anten bölümünün de tamamlanması ile 365 metre yüksekliğe ulaştı. Kule eriştiği bu yüsekliği ile Eyfel Kulesi yüksekliği ile kıyaslandığında Eyfel Kulesini geride bırakmış oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Küçük Çamlıca'da yer alan 2 kat seyir kulesi ve kat restoranın da yer alacağı Çamlıca Kulesi'nin 2019 yılının Temmuz ayı itibari ile açılacağı müjdesini verdi. Yeni Çamlıca Kulesi hem anten görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak hem de yüksekliği ile bölgeye ziyaretçi çekecek. Çamlıca Kulesi Yüksekliği Ne Kadar?İstanbul'un yeni simgeleri arasında yer alan Çamlıca Kulesi toplam yüksekliği 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre olarak belirlenmiş durummda. Kulede her biri 4,5 metre yüksekliğe sahip olan 53 kat bulunacak. Bu 53 kattan 4 katı ise yerin altında yer alacak. Çamlıca Kulesi Ne İşe Yarar?Çamlıca tepesinde son derece büyük bir görüntü kirliliği oluşturan verici ve antenler tek bir noktaya toplanacak. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliği de sona erdirilmiş olacak. 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@