Bakan Turhan: Ankara-Niğde ve İzmir-Çandarlı Otoyolu Açılış Tarihi Çok Yakın!

Ulaşımda büyük önem taşıyan yeni otoyol projeleri tüm hızı ile sürürken yapımı tamamlanan yeni otoyolu projeleri de birbiri ardına hizmete giriyor.

GÜNDEM 02.09.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

Ulaşımda büyük önem taşıyan yeni otoyol projeleri tüm hızı ile sürürken yapımı tamamlanan yeni otoyolu projeleri de birbiri ardına hizmete giriyor. Yapımı yakından takip edilen Ankara-Niğde ve İzmir-Çandarlı otoyol projeleri hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yeni açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan yeni projeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapımı devam eden projelerin denetimlerini sıkı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Turhan yakından takip edilen Ankara-Niğde ve İzmir-Çandarlı Otoyolu projesi hakkında da bilgi verdi. Öncelik Sırasına Yeni Projeler Hizmete Alınmaya Devam Edecek! Bakan Turhan projeleri aciliyet sıralamasına göre hizmete aldıklarını söyleyerek "İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir gibi bu projenin içinden geçtiği ülkemizin gelişmiş olan illeri, giderek artan bir trafiğe de maruz kalıyor. Mevcut güzergahta özellikle İstanbul-Bursa, Bursa-Balıkesir arasında İzmir- Manisa arasında mevcut kara yolu kapasitesini doldurmuştu ve ulaşım hizmet seviyesi giderek düşüyordu.Biz öncelik sırasına göre önce Gebze-Yalova arasını, daha sonra Yalova- Orhangazi arasını daha sonra da İzmir-Turgutlu, Manisa-Saruhanlı arasını bu yılın başında açmıştık. Bursa doğu kavşağı ile Saruhanlı kavşağı arasındaki kesimi de trafiğe açarak bir proje bütünlüğü içerisinde sürekli akım koşullarını sağlayacak şekilde ulaşım hizmeti vermeye başladık, darısı diğer projelerin başına. Hedefimiz önümüzde Ankara-Niğde var, İzmir-Çandarlı otoyolları var, bunları da önümüzdeki aylarda hizmete açmış olacağız" diyerek projeyi bekleyenlere müjde verdi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@