Bakan Varank'tan Ekrem İmamoğlu'na Tepki: Hastaneye Yol Yapmadı Gidip Eşiyle Tenis Oynamak İçin Kort İnşa Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir açıklama yaparak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yolunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmadığını söyleyerek Başkan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Bakan Varank'tan Ekrem İmamoğlu'na Tepki: Hastaneye Yol Yapmadı Gidip Eşiyle Tenis Oynamak İçin Kort İnşa Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'de yerli ve milli olarak üretilen solunum cihazları hakkında açıklama yaptı. Cihazların ilk tesliminin Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne yapıldığını söyleyerek, “Biz aşk ve şevk ile vatandaşlarımıza hizmet edip, dertlerine çareler üretiyoruz. Peki muhalefet ne yapıyor? Sadece eleştiyorlar, başka yaptıkları bir iş yok.” dedi.

Çam ve Sakura Hastanesi'nin yapım sürecine de değinen Bakan Mustafa Varank, “Şehir hastanelerini gece gündüz eleştiriyordular. Bugün gidip baksınlar Çam ve Sakura Hastanesi'nin nasıl bir yer olduğuna.1 yıl içerisinde orada 1,8 milyon vatandaşımız hizmet almış. 65 bin ameliyat yapılan bir hastaneden bahsediyoruz. Binlerce vatandaşımız koronavirüs tedavilerini Çam ve Sakura Hastanesi'nde yaptırdılar. Vatandaşımız o hastaneye girdiği andan itibaren bize böyle modern ve güzel bir hastane yaptığımız için dua ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

İBB HASTANENİN YOLUNU BİLE YAPMADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni de eleştiren Bakan Mustafa Varank, “Türkiye'ye bizler Çam ve Sakura hastanesi gibi son derece modern bir hastaneyi kazandırırken muhalefet ne yapıyordu? Ben söyleyeyim ne yaptıklarını. Yolların sorumluluğunun adresi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi üç maymunu oynuyordu. O hastanenin yolunu bile yapmadılar.” şeklinde konuştu.

HASTANEYE YOL YAPMAYAN EKREM İMAMOĞLU EŞİYLE TENİS OYNAMAK İÇİN KORT İNŞA ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Bakan Mustafa Varank, “Bu hastanenin bağlantı yolunu kimin yapması gerekiyordu? İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapmalıydı. Biz AK Parti'ye bir bina yapmadık tüm vatandaşlarımızın hizmet alacağı bir hastane yaptık. Gidip o hastanenin yolunu bile yapmadılar. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun daha önemli işleri vardı. Gidip Haliç'te eşiyle tenis oynamak için kort inşa etti. Oraya para buldu ama hastanenin yoluna bulamadı. İşte Türkiye'de muhalefet budur. Hastaneye yol yapmazlar ama gidip tenis kortu inşa ederler.” dedi.

SONRAKİ HABER