Bakan Yanık ve Aile Bakanlığı Personelleri 81 İlde Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Bakanlık çalışanları, tüm illerde şehit ailelerini ziyaret ediyor. Son ziyareti Ankara'ya yaptılar.

Gündem 21.04.2022 - 13:58 21.04.2022 - 13:58 Gülşah Konuk Akın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile 81 ilde Bakanlık bünyesinde görevli yönetici ve personeller ile iftarda şehit ailelerini ziyaret etti. Ramazan ayı münasebetiyle şehit ailelerini ziyaret eden Derya Yanık, 22 Şubat tarihinde Senegal'de görev esnasında kalp krizi geçirip şehit olan Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı Özel Harekat Şube Müdürü Hayrettin Eren'in Ankara'da bulunan ailesine iftardan sonra ziyarete gitti.

bakanlık

Şehit Hayrettin Eren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Senegal ziyaretinde görevliydi. Senegal Stadı açılış töreninde kalp krizi geçirdi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Senegal'deki temasları sona eren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağıyla şehit Eren'in cenazesi Türkiye'ye getirilmişti. 10 Aralık 1968 doğumlu olan Eren, 1992 yılında Eskişehir Polis Okulundan mezun olmuştu. Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Tokat Emniyet Müdürlüğü ve Siirt Emniyet Müdürlüğünde görev yapmış, 1999 yılında komiser yardımcısı olarak Tunceli Emniyet Müdürlüğüne atanmıştı. 2014 yılından bu yana Cumhurbaşkanlığına Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Şehit Hayrettin Eren, evli ve 3 çocuk babasıydı.

bakanlık2

DESTEKLERİNİ DİLE GETİRDİ
Şehit ailesine başsağlığı dileyen Bakan Derya Yanık, aileye yapacakları destekleri de anlattı. Şehit ailelerini ziyaret programı kapsamında bakan yardımcıları ile birim amirleri de Ankara'da bulunan diğer şehit ailelerini ziyaret etti, onlarla iftar yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı 81 ilde bulunan İl Müdürleri de kendi bulundukları ildeki şehit ailelerine iftarda ziyaret yaptı.

Emlak365.Com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@