Bakan Yardımcıları Değişti! 11 Eylül Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Yayımlandı

11 Eylül tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen yeni görevlendirmeler ve görevden almalar yer aldı.

Gündem 11.09.2021 - 08:59 11.09.2021 - 09:00 Mustafa KARAGÖZ

11 Eylül 2021 Tarihli ve 31595 Sayılı Resmî Gazete yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Kararları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği atamalar yer aldı. 

Söz konusu atamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda bakan yardımcısı kadrosuna olurken diğer atama yapılan kurumlar Ticaret Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı oldu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu o atamalar. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YENİ ATAMALAR

11 Eylül Cumartesi günü yayımlanan Resmi Gazete'de yer alan en dikkat çeken atamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlıkta yer alan ki bakan yardımcısı pozisyonuna Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal isimlerini atadı. Ticaret Bakanlığı'na yapılan yeni atamalar ise Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğü, Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğüne birimlerine oldu. 

Yeni Atanan Bakan Yardımcıları

* Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Faruk ÖZÇELİK atanmıştır.

* Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ertuğrul SOYSAL atanmıştır.

Ticaret Bakanlığı'na Yapılan Atamalar

* Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Hüsnü DİLEMRE atanmıştır.

* Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğüne Emel EMİRLİOGLU atanmıştır.

* Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğüne Mehmet TAN atanmıştır.

AFAD Bünyesine Yapılan Atamalar

* Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına Kırıkkale Valisi Yunus SEZER atanmıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@