Bakan Yardımcısı Varank "Türkiye'de 19.5 Milyon Konut Var"

Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360 (Real Estate 360) toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yardımcısı Varank "Türkiye'de 19.5 Milyon Konut Var"

Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360 (Real Estate 360) toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank önemli açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360 toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantı ile beraber gayrimenkul sektörünün önemli isimleri bir araya geldi.Türkiye'de Yıllık 900 Bin Konut Üretiliyor!Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank törende yapmış olduğu konuşmasında "Bu durum sektörün ekonomimizdeki yerini işaret ederken, sektörün büyüklüğü 2012'den bu yana gelişmiş ülkelerin çok üzerinde seyrediyor. 2025 itibarıyla sektörün ekonomideki payının gelişmekte olan ülkelerde yüzde 16-17 bandında, gelişmiş ülkelerde de yüzde 10 ve üzeri olacağını tahmin ediyoruz.Sektörün gelişmesi için elimizden gelen katkıyı bakanlık adına sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün gelişmesi adına bir dizi çalışmalarda bulunuyor. 2020 bizim için geç, biz MIPIM'e 2019'da adayız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak ne gerekiyorsa onu yapacağız" açıklamalarında bulundu.Avi Alkaş "Türkiye'nin Potansiyeli Son Derece Yüksek"Organizasyonun ev sahibi Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş'ta toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi. Alkaş açıklamasında "Gayrimenkulün Büyük Buluşması olarak adlandırdığımız RE360, gayrimenkulü 360 derecelik bakış açısıyla, her açıdan tüm paydaşlarıyla birlikte irdeleyerek ve ortak akıl bulmaya çalışarak bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bir çalışma.Aslında bu çalışma, bu buluşmanın stratejik ortağı haline gelen MIPIM'e giden yolda, gayrimenkulün Avrupa'daki ve dünyadaki en önemli etkinliklerinden biri olan MIPIM'in önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye'de başlaması için uğraşımızın sonucu.Dolayısıyla RE360 ile bu sene MIPIM'i, stratejik partnerimiz yapmak suretiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle ve sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının bizlere sağlamış oldukları sponsorluk desteğiyle bugünlere getirdik" dedi.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"