Bakan Yardımcısından Efsane Cuma İndirimleri Hakkında Vatandaşlara Uyarı

Çok sayıda mağaza ve internet alışveriş sitelerinde yapılan Efsane Cuma Black Friday indirimleri konusunda vatandaşlara uyarı geldi.

GÜNDEM 29.11.2019 - 14:17 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Çok sayıda mağaza ve internet alışveriş sitelerinde yapılan Efsane Cuma Black Friday indirimleri konusunda vatandaşlara uyarı geldi. Özellikle internetten yapılacak alışverişler konusunda vatandaşların dikkatli olunması isterken yapılan indirimler konusunda da dikkatli davranılması gerektiği belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Data Center Expo" etkinliğine katıldı. Burada katılımcılara yönelik açıklamalarda buluanna Ömer Fatih Sayan, Black Friday Efsane Cuma indirimleri hakkında konuştu. Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sayan bu konu üzerinde vatandaşlara dikkatli olunması gereken tüm detaylar hakında bilgi vererek yaşanabilecek mağduriyetlere değindi.VATANDAŞLARA BLACK FRİDAY UYARISIUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan,konuşmasına dolandırıcık uyarısı ile başladı. Bu çerçevede Black Friday, Efsane Cuma gibi kampanya dönemlerin bu vakalarda artış yaşandığını ifade eden Bakan Yardımcısı Sayan, dolandırıcıların müşterilerin kart bilgilerine ulaşabildiklerini ve büyük maddi kayıplara neden olduklarını anımsattı.Konuşmasında internet üzeriden alışveriş yapılan sitelerin dikkatle incelenmesini isteyen Ömer Fatih Sayan bazen küçük bir harf ile gerçek sitelerin taklit edilebildiğini aktardı."Web sayfalarının doğruluğundan emin olmadan hiçbir kredi kartı, adres gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. Unutmayın, sahte web siteleri çoğu zaman tek bir harf değişikliği ile yayımlanırlar. Çevrim içi alışverişlerde sanal kart kullanın. Böylece kredi kartı bilgilerinin çalınmasını önler ve büyük maddi kayıplar yaşanmasının önüne geçersiniz. Çevrim içi alışverişlerde ve mobil bankacılık işlemlerinde, iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanın."Efsane Cuma indirimlerine dair yapmış olduğu uyarısının sonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan çok düşük fiyatlara karşında temkinli olunmasını istedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@