Bakank Varank Merak Edilen Tarihi Açıkladı: Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Banttan İnecek?

Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG için merak edilen tarih açıklandı. TOGG yerli otomobilin banttan ineceği tarihi açıkladı. TOGG ne zaman satışa sunulacak, ilk TOGG hangi tarihte üretilecek?

Gündem 09.09.2021 - 12:00 09.09.2021 - 12:31 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan "babayiğit aranıyor" açıklaması ile başlanan yerli otomobil üretim sürecinde adım adım sona yaklaşılıyor. Türkiye'nin ilk yerli otomobili olma unvanına sahip oalcak olan TOGG için süreç büyük bir hızla ilerlerken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yeni açıklamalarda bulundu. 

İlk yerli otomobilin seri üretim bandından ineceği tarihi duyuran Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, her şeyin açıklanan takvim doğrultusunda ilerlediğini ve bir sorun yaşanmadığını söyledi. 

TOGG NE ZAMAN BANTTAN İNECEK?

Tuz gölünde Roketsan ve TÜBİTAK SAGE önderliğinde düzenlenen TEKNOFEST Roket Yarışması'nı izlemek üzere Tuz Gölü'nü ziyaret eden Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Atılan adımlar sonrasında 2018 yılında kurulan TOGG'un aradan geçen 3 senelik zaman dilimi içerisinde büyük işler başardığını belirten Bakan Varank sürecin planlanan takvim doğrultusunda ilerlediğini söyledi. 

İlk yerli otomobilin banttan ineceği tarih hakkında da açıklama yapan Bakan Varank yerli otomobil fabrikası için inşaatın başladığını hatırlatarak "İnşaat son hızda devam ediyor. 2022 yılının sonunda arabalarımızın banttan indirileceğini biz zaten ilan etmiştik. Şu anda o takvimde bir değişiklik gözükmüyor. İnşallah bir aksilik olmazsa 2022 yılının sonunda Türkiye'nin Otomobili'ni seri üretim bandından indiğini görmüş olacağız" diyerek 2022 yılını işaret etti.

Elektrikli araçların pazar paylarının her geçen gün biraz daha arttığına dikkat çeken Bakan Varank Türkiye'nin tam zamanında sektöre giriş yaptığını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@