Bakanlar Kurulunun Kararıyla Öğretmenler, Polisler, Marmaray'dan Ücretsiz Geçemeyecek!

Öğretmenler, polisler Marmaray'dan ücretsiz geçemeyecek. Başka hangi meslek grupları Marmaray'dan ücretsiz ya da indirimli geçemeyecek?

Gündem 26.04.2019 - 12:30 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Öğretmenler, polisler Marmaray'dan ücretsiz geçemeyecek. Başka hangi meslek grupları Marmaray'dan ücretsiz ya da indirimli geçemeyecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık şirketi kurumlara göndermiş olduğu yazı ile bakanlar kurulunun kararıyla bazı meslek grupları da artık Marmaray'da ücretsiz ya da indirimli tarifeden yararlanamayacak. Ücretsiz ve İndirimli Geçemeyen Yeni Eklenen Meslekler!2002/3700 tarihli bakanlar Kurunun vermiş olduğu karar ile artık yeni düzenleme ile birlikte PTT personelleri, öğretmenler, polisler, basın mensupları da artık Marmaray'dan ücretli geçecek ve indirimli tarifelerden yararlanamayaklar. İşte Eklenen Yeni Karar..."Madde 3 - Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşım hizmetlerinden faydalanmayla sınırlı olmak üzere eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı personeli, emniyet hizmetleri sınıfı personeli, T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan postacı ve dağıtıcılar ile basın kimlik kartı sahipleri, belediye zabıtası kadrosunda görev yapan personel bu konuda yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar 08/01/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır."Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nı gönderdiği yazıda bakanlar kurulunun kararıyla açıklanan mesleklerin ücretsiz veya indirimli taşıma hakkının Marmarayla bağlantısı olmadığı belirtildi.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@