Bakanlık Devreye Girdi, Devlet Bankaları Kredi Musluklarını Sonuna Kadar Açtı! 0.88 Faiz Oranı İle 120 Ay Vadeli Kredi

Kredi çekmek isteyenlere müjde! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan kredi kampanyası ile bakanlık destekli, düşük faizli kredi desteği sağlanacak. Kentsel dönüşüm kredisi nedir

Bakanlık Devreye Girdi, Devlet Bankaları Kredi Musluklarını Sonuna Kadar Açtı! 0.88 Faiz Oranı İle 120 Ay Vadeli Kredi

Bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselirken bir kere daha elini taşın altına koyanlar devlet bankaları oldu. Kamu bankaları tarafından kredi faiz oranları güncellenirken en uygun kredi veren bankalar yine devlet bankaları oldu.

Yükselen ev fiyatları nedeni ile vatandaş ev sahibi olmakta zorlanırken konu hakkında devlet bankaları devreye girdi ve uygun faizli konut kredisi desteği sağlanmaya başlandı. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları için indirim kararı alırken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen faiz desteği ile en düşük faiz oranı yüzde 0.88 seviyesine kadar çekildi.

SON DAKİKA KREDİ HABERİ: KREDİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE, KREDİ FAİZLERİ NEDEN DÜŞMEDİ, YÜKSELİYOR?

Merkez Bankası tarafınan Eylül ayında 100 baz puan ile başlayan politika faiz indirimi Aralık ayında yapılan son faiz indirim ile beraber toplamda 500 puanı buldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faiz oranı yüzde 19 seviyesinden yüzde 14 seviyesine kadar çekilirken gözler bankaların kredi faiz oranlarına çevrilmişti. Ne yazık ki özel bankalar faiz indirmek bir yana enflasyonda yaşanan yükseliş ve kurdaki oynaklı nedeni ile oranları arttırırken beklenen indirim devlet bankalarından geldi.

kamu bankalarının güncel konut kredisi faiz oranları

EN UYGUN KREDİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK KREDİ FAİZİ HANGİ BANKADA?

Yapılan faiz güncellemeleri sonrasında en uygun kredi veren bankalar kamu bankaları oldu. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı en düşük ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 1.55 oranı ile Vakıfbank tarafından sunulurken konut kredisi paketinde ise 3 devlet bankası yüzde 1.20 oranı ile kredi desteği sağlamaya başladı.

vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi oranlar ı

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ KAMPANYASI İLE YÜZDE 0.88 FAİZ ORANI İLE KREDİ MÜJDESİ VERİLDİ!

Kentsel dönüşümü destek adına, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından faiz desteği sunulurken verilen faiz desteği ile en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.88 seviyine kadar çekildi. 120 ay vadeli konut kredisi çekmek isteyen kişilerin evlerinin riskli alanda bulunması ya da riskli yapı tespit raporu almaları yeterli olacak. Hem ev sahipleri hem de riskli yapı ilan edilen konutta en az 1 senedir oturan kiracılar yeni evlerini alırken 0.88 faizle konut kredisi çekebilecek.

halkbank kentsel dönüşüm kredisi-1

HALKBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM DESTEKLİ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI EN UYGUN KAÇ?

Bir diğer kamu bankası olan Halk Bankası konut kredisi faiz oranı ise yüzde 0.33 olan devlet desteği sonrası yüzde 1.04 olarak uygulanıyor. Oturduğu evi riskli yapı olarak tespit edilen ev sahipleri, riskli yapı olarak tespit edilen taşınmazda en az 1 senedir oturan kiracılar ve konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerinin tümü devlet destekli konut kredisi kampanyası ile verilen kentsel dönüşüm kredisi çekebiliyor.

SONRAKİ HABER