Bakanlık Hedefini Açıkladı! Yılda En Az 300 Bin Kentsel Dönüşüm Projesi Gerçekleştirilecek

Her an yaşanma riski bulunan depreme hazırlanmak ve Türkiye'nin modern yaşam alanlarına kavuşması için kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Kentsel Dönüşüm 14.01.2019 - 08:29 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Her an yaşanma riski bulunan depreme hazırlanmak ve Türkiye'nin modern yaşam alanlarına kavuşması için kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum göreve geldiği günden bu yana yoğun çalışma temposu ile kentsel dönüşüm projelerini desteklemeye devam ediyor. Bakan Murat Kurum "Gönül Belediyeciğili Yapacağız, Herkesin Gönlüne Dokunacağız"İl gezileri kapsamında Türkiye'nin tüm illerini ziyaret ederek hem sorunları yerinde denetlemek hem de sorunlara uygun çözümler geliştirmek isteyen Bakan Kurum bir yandan da seçim çalışmalarında AK Parti belediyelerine "gönül belediyeciliği" mesajını iletiyor. Bakan Kurum  "Önümüzdeki seçimle biz de bu iktidar ve yeni hükümet sistemine uygun bir şekilde çalışmaya gayret gösteriyoruz. Bütün belediyeleri almak suretiyle gezeceğiz, dolaşacağız. Emin olun arkanızda bizler varız, bu şehrin, vatandaşımızın ihtiyacı olan her şeyi öncelik sıralamasına göre yapacağız.AK Parti iktidarıyla bütün vatandaşlarımıza hizmet ettik, kimseyi ayırmadık, ötekileştirmedik, dini, dili, ırkı, neymiş hiç bakmadık ve bakmayacağız da. Bu sayede de 17 yıldır iktidardayız. Bu seçimde başaracağınıza olan inancımız tamdır, elimizden gelen ne ise el birliği içerisinde vatandaşlarımıza anlatacağız.Bu çerçevede dokunmadık gönül, çalmadık kapı bırakmayacağız. Herkesin kalbini fethedeceğiz. Bunun adı kapı kapı gezmekse, gezeceğiz. Burada sizlerin güler yüzünü gördüğümüzde Ankara'ya başka bir motivasyonla gidiyoruz. Biliyoruz buradaki insanlar bizimle aynı şeyleri düşünüyorlar, aynı dertle dertleniyorlar." diyerek herkesin kalplerine dokunmayı hedeflediklerini söyledi. Bakan Kurum "Önümüzdeki 20 Sene İçerisinde Türkiye'de Deprem Riski Taşıyan Bina Kalmayacak"Göreve geldiği günden bu yana millet bahçeleri projeleri ile de yakından ilgilenen Murat Kurum "Bunun dışında tarihi kent merkezlerinin yenilenmesi, ecdadımızın bize bıraktığı kültürel alanların, değerlerin ön plana çıkarılmasına yönelik de tüm Türkiye çapında projeler başlattık.Bunların ilk yıl itibariyle baktığımızda 25-30 bin civarında bağımsız bölümü içeren projeler yapacağız. Hedefimiz yılda 300 bin kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirmek. Bu sayede inşallah önümüzdeki 20 yıl içerisinde Türkiye'de deprem riski taşıyan bina kalmamış olacak" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@