Bakanlık Tarih Verdi! Türkiye'den Ermenistan ve Erbil'e Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ermenistan ve Erbil'e uçuşların başlayacağını duyurdu. Uçuş için tarih verilirken, haftalık uçuş süreleri sınırlandırıldı.

Gündem 19.01.2022 - 12:11 19.01.2022 - 12:11 Büşra Uluşen

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Ermenistan ve Erbil'e yapılacak uçuşlar hakkında yazılı açıklama yapıldı. Dünyada iki yıldır etkisini sürdüren pandemiden en fazla zararı havacılık sektörünün ltıdığı belirtilirken, alının ek tedbirler ve aşı ile birlikte havacılık sektörünün yeniden canlandığı ve uçuş ağının genişletildiği belirtildi. 

Bakanlıktan gelen açıklama doğrultusunda Ermenistan'a haftada 3 uçuş, Erbil'e ise haftada 2 gün uçuş yapılmasına karar verildi. 

ERMENİSTAN VE ERBİL'E UÇUŞLAR BAŞLIYOR

Açıklamada, Türkiye ve Ermenistan arasındaki görüşmelerin neticesinde karşılıklı uçuşların başlamasına karar verildiği aktardıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Pegasus Havayolları'na Sabiha Gökçen - Erivan hattında haftada 3 uçuş yapılmasına izin verildiği ifade edildi.

ermenistan uçuş

ERMENİSTAN VE ERBİL'E UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Türkiye- Ermenistan arasındaki görüşmeler sonucunda iki ülke arasındaki uçuşlar 2 Şubat'ta başlayacak. İlk olarak Fly One Armenia uçağı saat 19.50'de İstanbul Havalimanına inişini gerçekleştirecek. Türkiye tarafından da Pegasus uçağı aynı akşam saat 23.55'te Ermenistan'a gitmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkacak. 

UÇUŞLAR HANGİ GÜNLER YAPILACAK?

Ermenistan'ın yanı sıra Erbil'e de uçuşlar başlıyor. Anadolujet'in Gaziantep- Erbil uçuşları 24 Ocak itibariyle başlıyor. Haftada iki gün yapılması kararlaştırılan uçuşlar, Pazartesi ve Perşembe günleri yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@