Bakanlıktan Rekor Maaş Aylık 43 Bin 864 Ödenecek! O Kadro ve Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı rekor seviyede maaşla bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık istenilen özellikleri karşılayan adayların 43 bin 894 TL maaşla işe alacak.

Bakanlıktan Rekor Maaş Aylık 43 Bin 864 Ödenecek! O Kadro ve Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı bünyesinde 22 personel alımı yapılacağı duyuruldu ve ilan edilen alımlar için bir başvuru kılavuzu yayımlandı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru detayları ve sağlanacak rekor maaş ile bilgiler şöyle;

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 43 BİN TL MAAŞLA PERSONEL ALIMI YAPACAK

İçişleri Bakanlığı duyurusunda personel alımlarının sözleşmeli bilişim personeli kadrosuna olacağını duyurdu. Bakanlık birimlerinden Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak personel alımları belli uzmanlık alanlarından olacak.

İlana göre bakanlık; Proje Mimarı, Kıdemli Veritabanı Yöneticisi, İş Zekası Uzmanı, Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı ve Devops Uzmanı kadrolarına personel alımı yapacak.

REKOR SEVİYEDE MAAŞ ÖDEMELERİ

Yukarıda yer alan kadrolara yapılacak personel alımları çok yüksek maaş seviyelerinden olacak. İçişleri Bakanlığı duyurusunda kadrolara göre sağlanacak maaşları tek tek açıkladı. Buna göre;

* Proje Mimarı ve Kıdemli Veritabanı Yöneticisi için Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 5 Katına Kadar olan 43.864 TL tutarında ödeme yapılabilecek.

* İş Zekası Uzmanı için Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 Katına Kadar olan 35.091 TL tutarında ödeme yapılabilecek.

* Kıdemli Net Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Kıdemli Java Yazalım Geliştirme Uzmanı için 3 katı olan 26.318 TL'dir.

BU KADROLARA BAŞVURULAR İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİ

Yukarıda yer alan maaş tutarları üzerinden personel alım ilanına başvuru yapacak adayların öğreim şartı ve mesleki tüm şartları sağlamak gerek.

Bilişim Personeli Olabilmek için,

İlanlara başvuru yapabilecek lisans mezunu adayların bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da n fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekiyor.

Ayırt Edici Özellikler

İlanlar için ayırt edici özellikler ise her bir kadro için ayrı ayrı bildirilen mesleki şartlardan oluşuyor. Talep edilen tüm özellikleri sağlayan adaylar ise İçişleri Bakanlığı ilanına başvurularını yapabilir. Başvurular bakanlığın sitesinden online yapılacak.

SONRAKİ HABER