Balık Ekmek Satan Tekneler İçin Mahkeme Karar Verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eminönü'nde balık ekmek satan 4 tekne için tahliye kararı vermişti. Mahkemeye başvuruda bulunan kiracılar tarafından açılan itiraz davasında karar çıktı!

Gündem 01.11.2019 - 11:46 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eminönü'nde balık ekmek satan 4 tekne için tahliye kararı vermişti. Mahkemeye başvuruda bulunan kiracılar tarafından açılan itiraz davasında karar çıktı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eminönünde balık ekmek satan tekneler için tahliye kararı vermişti. 4 Tekne İçin Tahliye Kararı Verilmişti18 Ekim tarihinde İBB Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından Galata Köprüsü ile Turyol İskelesi arasındaki bölgede yer alan 4 teknede bulunan kiracılara ihtarname gönderildi. 1 Kasım 2019 tarihi itibari ile kira sözleşmesi dolcak olan iş yeri sahiplerinin iş yerlerini boşaltması istendi. Gönderilen yazıda 1 Kasım itibari ile söz konusu işyerlerinin boş ve işgalsiz olarak İBB yönetimine teslim edilmesi talep edilirken gereğini yapmayan işyerleri için polis zoru ile boşaltılacağı uyarısında bulunuldu. Konu hakkında açıklama yapan  kiracılardan Tarihi Eminönü Turizm Balık Ekmek Kooperatifi Başkanı Arif Hikmet İlke “Balık-ekmek, bu bölgedeki kültürün bir parçası… Alınacak kararlarda bunun göz önünde bulundurulmasını istiyoruz.Evet zaman zaman bazı tatsız olaylar da oldu. Ancak, biz tekne sahipleri olarak buraya gelen insanlara en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. İBB’nin, bundan sonra burası ile ilgili nasıl bir tasarrufta bulunacağını bilmiyoruz” dedi.Mahkeme Yürütmeyi Durdurma Kararı Verdi Konu hakkında mahkemeye başvuruda bulunan Tarihi Eminönü Turizm Balık Ekmek Kooperatifi tarafından yapılan başvuru kabul edildi. İstanbul 4. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi ve teknelerin boşaltma kararı şimdilik durdurulmuş oldu. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@