Balıkesir, İstanbul Konya Listede! Belediyeden Satılık Konut İmarlı Arsa Satışları

5 Nisan Salı günü itibariyle başvuru süreci devam eden arsa satış ilanlarında 3 şehir öne çıkıyor. İl Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurular ile 3 şehirde imarlı arsalar satılacak.

Emlak Haberleri 05.04.2022 - 08:58 05.04.2022 - 09:04 Mustafa Karagöz

Kamudan satılık arsalar listesine, belediye başkanlıklarının ihale ilanları da dahil oluyor. Belediyelerin ihale duyurular, mülkiyeti belediyeye ait olan bazı arsaların satışlarının yapılmasını öngörürken bu işlemler açık artırma ile tamamlanıyor. İstekliler ise önce başvuru işlemlerini tamamlıyor daha sonra belediyenin açıkladığı tarihte başvurularını yapıyorlar. 

BELEDİYEDEN SATILIK İMARLI ARSALAR

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan arsa satış ilanları konut imarlı olması dışında farklı imar durumu yada imarsız ham toprak tarla vasfında olabilir. Nisan ayı itibariyle çok sayıda şehirde imarlı imarsız arsa ilanı olurken son duyurular incelediğinde 3 şehir öne çıkıyor. Balıkesir, İstanbul ve Konya'da il belediye başkanlıkları konut imarlı arsa satacaklarını bildirdiler. 

Belediyeden Satılık Konut İmarlı Arsalar (Konya, Balıkesir, İstanbul)

Balıkesir için yayımlanan duyuruya bakıldığında, Edremin Belediye Başkanlığı'nın ilçe genelinde 5 adet konut imarlı arsayı satacağı bildirildi. Söz konusu listede yer alan 5 arsanın m2 büyüklükleri 75 ile 530 m2 olarak açıklanırken fiyatlar 318 bin TL'den başlıyor 1 milyon 150 bin TL'ye kadar çıkıyor. 

İstanbul Tuzla Belediye Başkanlığı'da bir duyuru ile Aydınlı Mahallesi İsmail Kabadayı Sokak'ta yer alan boş 153 m2 arsanın 337.700 TL'den satılacağını açıkladı. İhale işlemleri 12 Nisan tarihinde tamamlanacak. O tarihe kadar başvuru yapılabilecek. 

Konya için yayımlanan arsa hem m2 hemde fiyat olarak çok daha farklı bir seviyede yer alıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir duyuru ile Sille Mahallesinde yer alan 8457 m2 konut imarlı arsanın satışının açık artırma ile yapılacağını duyurdu. Arsa için belirlenen fiyat 29 milyon 605 bin TL açıklandı. Arsayı alacaklar için açıklanan ödeme planı "1 Taksit Peşin Kalanı 23 Taksitte" uygulanacak. İhale işlemleri 12 Nisan günü tamamlanacak. 

BELEDİYEDEN ARSA ALMAK İSTEYENLER NE YAPACAK?

Belediyeden satılık arsalar için başvuru yapma niyetinde olan vatandaşların belediyelerin resmi sitelerinden ihale duyurularına ulaşabilirler. İhale ön başvuru kılavuzunda ihale başvuru tarihi, ihale başvuru evrakları, geçici teminat bedeli, arsanın satış rakamları gibi tüm bilgiler yer alır. İstekliler bu bilgiler ışığında teminat bedelini öder, evrakları toplar ve kuruma teslim ederek başvurularını tamamlar. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@