Balina Aktivitesi Başladı! Bitcoin Balinaları Düşüşü Sonlandırmak İçin Alıma Mı Geçti, BTC Dibi Gördü Mü?

Kripto paralarda yaşanan dalgalanma devam ederken Bitcoin yeniden düşüşe geçmişti. Dev bitcoin balinaları büyük alıma yönelirken düşüş trendinin sonu mu geldi? sorusu gündeme geldi.

Finans 14.04.2022 - 13:05 14.04.2022 - 13:05 Gülcan Özer

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin dalgalı seyrini sürdürüyor. Pandemi döneminde en çok getiri sağlayan yatırım araçları arasına giren ve rekor üzerine rekor kıran bitcoin 2021 senesinin son yarısında girdiği düşüş eğrisini bir türlü kıramıyor. 

Dönem dönem yükselişler yaşasa da beklenen boğa yükselişini bir türlü gösteremeyen ve önü sürekli kesilen Bitcoin Mart ayında yine sert bir yükseliş yaşamış ve 2022 senesindeki tüm kayıplarını silmeyi başarmıştı. Yaşanan yükselişin ardından Nisan ayında yeniden düşüşe giren Bitcoin için umutlandıran balina operasyonu başladı. 

BİTCOİN'DE BALİNALAR ALIMA GEÇTİ Mİ, BALİNA ALIMLARI NE ANLAMA GELİYOR?

Bitcoin balinalarının yeniden alıma geçmesi ile dibe vuran BTC için yeniden umut ışıkları doğdu. Kripto para piyasası uzmanları tepki alımlarının başladığını ve bunun rahatlamaya neden olduğunu söylerken yine de 41 bin 700 – 42 bin 750 dolar bandı kırılmadan tam bir rahatlama yaşanamayacağını söylediler. Bitcoin an itibari ile 41 bin dolar sınırının hemen altında düşüş yönlü hareket etmeye devam ediyor. 

bitcoin kuru 14 nisan

Kripto para piyasasında trendi belirleyen kesim olarak görülen büyük Bitcoin alıcıları yani BTC balinaları tarafından yeniden alıma geçilmesi dikkat çekerken geride bıraktığımız hafta içerisinde değeri 1 milyon doları aşan yaklaşık 4 bin işlem yapılması umut verici olarak gösterildi. Balinaların bu alımları ile piyasaya yön verdikleri bilinirken bu alımların aynı zamanda düşüşü sonlandırma isteği olarak ta görülebileceği belirtiliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@