Balinalar Bitcoin İçin Harekete Geçtiler Diyen Analistten 40 Bin Dolar Uyarısı

Bitcoin fiyatında son 24 saat içerisinde meydana gelen yüzde 4'lük gerileme ile yeniden tüm gözler kripto para piyasalarına çevrildi. Kripto paralar neden değer kaybediyor. 

Finans 29.09.2021 - 04:00 29.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında negatif fiyatlama devam ediyor. Son 24 saatlik verilere bakıldığında ciddi bir çöküş hareketi meydana geldi. Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin bu süre içerisinde yüzde 4'ün üzerinde değer kaybetti. Bitcoin'in bu değer kaybının ardından en çok işlem gören kripto para birimlerinde de değer kayıpları hızlandı. 

KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE ÇÖKÜŞ SİNYALLERİ

Kripto para piyasalarının en yüksek işlem hacimli ilk 10 para birimi arasında son 24 saat içerisinde değer kazanan bir para birimi bulunmuyor. BTC'nin değer kaybının ardından ETH yüzde 5, ADA yüzde 6, SOL yüzde 6, DOT yüzde 6 değer kaybı yaşadı. Tüm kripto para birimlerinde fiyat düşüşleri gerçekleşirken gözler bunun nedenlerine çevrildi. 

BALİNALARDAN BİTCOİN OPERASYONU

Son günlerde piyasanın önde gelen analistlerinin yaptıkları analizlere göre balinaların Bitcoin üzerinde ciddi bir hareketlilikleri bulunuyor. Dolaşımda olan Bitcoin'lerin hızlı bir şekilde taşınmaya başladığı bildirildi. Bu taşınma öyle seviyelere geldi ki daha önce 10 milyon dolar seviyesinde yapılan işlemler 10 milyar dolar seviyesine yükseldi. 

Analist Lex Moskovski tarafından yapılan son açıklamada, “Balinalar Bitcoin satmaya başladılar ama bu kadar basite indirgenemeyecek kadar karmaşık bir durumla karşı karşıyayız. Balinaların sattıkları Bitcoin'leri mega balinalar satın aldılar. Bunu mor balinalar da satın alma emirleriyle takip ettiler. Bu balina oyunlarını dikkatle takip etmeliyiz. Ters istikamette oynanmaya çalışılan likiditeye bakılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN'DE 40 BİN DOLAR ALTINA DİKKAT!

Bitcoin yatırımcılarını uyaran  Lex Moskovski, “Bitcoin için her türlü senaryoya hazırlıklı olunması gerekiyor. Bitcoin üzerinden bir başka kripto para birimine müdahale ediliyor olabilir. Bundan emin olamayız. Balinaların neyi amaçladıklarını tespit etmek için beklemek zorundayız. Bitcoin eğer 40 Bin Dolar altına inerse uzun bir süre bu seviyede kalacaktır.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@