Balkondan Halı Silkelemek Yasak Mı? Halı Çırpan Komşu Mahalleyi Karıştırdı, 3 Kişi Yaralandı

Apartmanda balkondan halı silkeleme kavgası nerede ise faciaya dönüşüyordu. Komşular arasında başlayan tartışma bir anda bıçaklı kavgaya dönüşürken, güvenlik güçleri kavgayı ayırmakta zorlandı.

Emlak Haberleri 25.11.2021 - 10:17 25.11.2021 - 10:31 Gülcan Özer

Site yönetimleri ve apartmanlarda en çok yaşanan şikayetlerin başında balkondan halı silkelemek yer alıyor. Özellikle de alt katlarda oturan kişilerin mağdur olmasına neden olan balkondan halı silkeleyen üst komşu bu sefer nerede ise büyük bir facia yaşanmasına neden olacaktı. 

Evinin balkonundan halı silkeyen üst komşu ile alt kat komşusu arasında başlayan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Komşular arasında yaşanan gerilim eşlerin de karışması ile beraber bıçaklı kavgaya dönüşürken, kavgada vücudunun çeşitli yerlerine bıçak isabet eden 3 kişi yaralandı. 

KOMŞULAR ARASINDA HALI SİLKELEME KAVGASI MEYDAN KAVGASINA DÖNÜŞTÜ! 

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde oturan komşular arasında halı silkeleme tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü. Altlı üstlü oturan komşular arasında önce ağız dalaşı olarak başlayan kavga bir süre sonra büyüyerek binanın önündeki caddede sokağa taştı. Erkeklerin de kavgaya dahil olması ile bıçakların da çekildiği kavgada 3 kişi yaralandı. 

Diğer komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri kavgayı zorlukla ayırırken olayda bıçak kullanan kişiler polisin gelmesi ile kaçtı. Güvenlik güçleri kaçan kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Binada da büyük panik ve korku yaşanmasına neden olan olay sonrasında sağlık ekipleri olay yerinde yaralılara ilk müdahaleyi yaparken, yaralılardan hayati tehlikesi olan kişi bulunmadığı açıklandı.

halı silkeleme kavgası

BALKONDAN HALI SİLKELEMEK YASAK MI, BALKONDAN HALI SİLKELEME NEREYE ŞİKAYET EDİLİR?

Evet, komşuların diğer komşuyu rahatsız etmesi kanunen yasak olup balkondan halı silkemenenin cezası bulunmaktadır. Konu hakkında açıklama yapan Oya Armutçu Kat Mülkiyeti Kanunu’nun (KMK) 18. göre komşuların birbirlerini karşılıklı olarak rahatsız etmemeleri gerektiğini belirterek "çekilmez hal alan" durumlarda kanunun devreye girdiğini söyledi. 

Balkondan halı silkeleme konusunda apartman yönetimi tarafından ortak karar alınarak kesin olarak yasaklanması ya da haftanın, ayın belli bir günü izin verilmesi en çok tercih edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Yasak olan günlerde halı silkeleyen komşuyu apartman yönetimine yazılı olarak şikayet edebilir, devam ederse polise ve zabıtaya konuyu taşıyabilirsiniz. Kat Mülkiyetleri Kanunun 33. maddesi kapsamında davranış devam ederse dava da açılabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@