Balon Patladı Faiz Direnci Kırıldı 11 Bankanın İmzası Var Sene Sonuda Ekonomiye İhtiyaç Taşıt Konut Kredisi Dopingi

Bankaların yılsonu kredi teklifleri açıklandı. Birkaç gün sonra kapanacak olan teklifler ile ev araba alacakların yanı sıra borçlarını kapatmak ve nakit ihtiyacı olanlar için de fırsatlar var.

Finans 24.12.2021 - 08:45 24.12.2021 - 08:49 Mustafa Karagöz

Ekonomide dolar kurunda yaşanan düşmeye bağlı pozitif bir süreç başladı. Bu süreç içerisinde bankalardan da ortak hamle gelmesi bekleniyor. Bu dönemde parası olmayan yada parasını değerlendirmek isteyenler için sunulan tüm imkanları tek tek derledik. İşte bankaların ev alacaklar için sundukları konut kredisi faiz oranları, araba alacaklar için ilan edilen kampanyalı taşıt kredisi imkanları ile doğrudan nakit ihtiyacı olanlar için sunulan ihtiyaç kredisi kampanyaları. 31 Aralık tarihine kadar geçerli olacak o fırsatlar. 

BANKALARDAN ORTAK KREDİ HAMLESİ YÜKSEK FAİZİN BELİ KIRILDI

Türkiye'de vatandaşların ekonomik sorun yaşadığı alanların başında otomotiv sektörü geliyor. Sıfır araçların çok pahalı olması ikinci el araçlar için hem fiyatların yükselmesi hemde kredi olanaklarının olmaması vatandaşları zorlayan etmenler oldu. Bu dönemde ise İş Bankası ve bazı bankalar müşterilerin ihtiyaçları kapsamında hiçbiryerde olmayan kredi olanağı sundular. 

Daha Ucuz 2. Araç - Taşıt Kredisi Yok

iş bankası oto 0 53

Yukarıda yer alan tabloda İş Bankası'nın ikinci el araçlar için sunduğu taşıt kredisi olanakları bulunuyor. Tabloya göre banka müşterilerine yüzde 0.53 - yüzde 0.87 - yüzde 1.25 - yüzde 1.40 ve yüzde 1.45 aylık faiz oranlarıyla kredi sağlayacak. Düşük faiz oranıyla kullanılacak taşıt kredisi için vatandaşların Oto Net sitesi üzerinden kredi kodunu kullanmaları gerecek. Bankanın kampanyası 31 Aralık tarihine kadar geçerli. 

Diğer Bankaların Taşıt Kredisi Faizleri

Tabloda yer alan faiz oranları ikinci el araç alacaklar için kampanyasız olarak sunulan kredi faiz oranlarını göstermektedir. 

DİĞER BANKALARIN TAŞIT KREDİSİ

DEVLET DESTEKLİ 0.88 VE BANKA KAMPANYASI İLE 0.69 ORANLARIYLA KONUT KREDİSİ SON 7 GÜN KALDI

Devlet desteklli konut kredisi için Vakıfbank kapsamlı bir açıklamada bulundu. Banka açıklamasında "Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine, Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine, Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklere." kapsamında yer alanlara 0.88 - 0.92 ve 0.96 faiz oranlarıyla kredi verileceğini ilan etti. 

Listeyi İncelemeyi Unutmayın

069 079 ev finansmanı kampanyası

Banka destekli konut finansmanı oranlarında ise Türkiye Finans kendisini ön plana yerleştirdi. Banka kendi sitesinden ilan ettiği konutlardan almak isteyenlere yukarıda yer alan tabloda olan oranlarla finansman sağlayacak. 

BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA KREDİSİ

Borcu olanlar için İş Bankası ve Akbank yapılandırma kredisi sağlıyorlar. Ancak iki bankada çok kısa süre önce yapmış oldukları güncellemeler ile faiz oranlarını yukarı taşıdılar. Akbank için kredi limiti 20.000 TL İş Bankası için ise 50.000 TL'dir. 

YILSONU İHTİYAÇ KREDİSİ ORANLARI

Yılsonunda ihtiyaç kredisi kullanacaklar için devlet bankaları şartsız sunulan kredi paketlerinde önde. Özel bankaların tamamının yüzde 2.00 bandının üzerine taşıdığı ihtiyaç kredisi faizleri devlet bankalarında yüzde 1.55 bandında. 

vakıfbank ziraat kredi kampanyası

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sunulan kredi faiz oranları ve 20.000 TL kredi için örnek ödeme planı tabloda göründüğü gibidir. 20.000 TL aylık 767 TL taksitle ödeniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@