Banka Banka Konut Kredisi Maliyetleri! Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti 250 Bin TL Kredi Taksit Hesaplama

Konut satın almak isteyen vatandaşlar konut kredisi maliyet tablolarını inceliyorlar. Peki 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi için hangi banka aylık ne kadar taksit ödemesi istiyor?

Banka Banka Konut Kredisi Maliyetleri! Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti 250 Bin TL Kredi Taksit Hesaplama

Ev sahibi olmayan her vatandaşın en önemli hayali bir ev satın alarak her ay kira ödemekten kurtulmak oluyor. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek isteyen vatandaşlar birikimlerini bir araya toplayarak eksik kalan kısmı bankalardan kullanacakları konut kredileri ile kapatmayı planlıyorlar. Bu noktada ise konut kredisi maliyetleri çok büyük bir önem kazanıyor.

KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI MALİYET HESAPLAMALARI

Konut kredisi kullanmayı düşünen vatandaşlar her bankanın konut kredisi kampanyasını en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar. Genellikle yüksek tutarlı krediler olduğu için konut kredisi faiz oranlarında en küçük değişiklik dahi büyük bir avantaj veya mali yük olabiliyor. Bundan dolayı uygun maliyetli konut kredisi kampanyaları büyük ilgi görüyor. İşte konut kredisi maliyetlerinde kamu ve özel bankalarda son durum...

KAMU BANKALARI 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYETLERİ

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bazı avantajlı imkanlara sahip olabiliyorlar. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi için Vakıfbank ve Ziraat Bankası aylık yüzde 1,37 kredi faizi uyguluyor. Halkbank'ın konut kredisi faizi ise aylık yüzde 1,38 olarak açıklandı.

kamu bankaları konut kredisi maliyet hesaplamaları

120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler Vakıfbank ve Ziraat Bankası'na aylık 4.257 TL kredi taksiti ödüyorlar. Halkbank'ın aynı şartlardaki mkonut kredisi için talep ettiği aylık kredi taksit tutarı ise 4.332 TL şeklinde açıklandı.

ÖZEL BANKALARIN 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMALARI

Bazı bankalar konut kredileri için oldukça yüksek maliyetler talep edebiliyorlar. Bu durum bankacılık piyasasında bu bankaların konut kredisi vermek istemeyişlerinden kaynaklandığı yorumları yapılıyor. Ancak bazı özel bankalar da konut kredisi maliyetlerinin uygunluğu noktasında kamu bankaları ile yarışır hale geldiler.

Akbank, TEB ve Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilerine aylık yüzde 1,37 kredi faizi uyguluyor. Bu kapsamda değerlendirmede aylık yüzde 1,40, aylık yüzde 1,42 ve aylık yüzde 1,51 konut kredisi faizi uygulayan İş Bankası, Garanti BBVA ve QNB Finansbank da uygun maliyetlerle konut kredisi veriyor.

özel bankalar konut kredisi maliyet hesaplamaları

120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi için Akbank, Teb ve Yapı Kredi Bankası 4.257 TL taksit talep ederken İş Bankası 4.313 TL, Garanti BBVA 4.351 TL ve QNB Finansbank da 4.524 TL kredi taksiti istiyor.