Bankada Parası Olanlar Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kötü Haberi Verdi: 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları...

Birikimini bankada tutanlar, bankada parası olanlar dikkat! Mevduat faizleri yükselir mi 2021, düşecek mi, düşer mi? Bankada parası olanlara büyük şok!

Finans 08.08.2021 - 12:50 08.08.2021 - 13:06 Gülcan Özer

Bankada parası olanlar dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan parasını bankada tutan kişileri yakından ilgilendiren son dakika kritik açıklamalarda bulundu. Sık sık yüksek faize karşı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan yükselen faiz oranları nedeni ile yeni açıklamalarda bulundu. 

Canlı yayında faiz ve enflasyon açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz indirimi sinyali verirken paradan para kazanmak isteyen kişilere kötü haberi verdi. Enflasyon rakamlarında düşüş sinyali veren Erdoğan uzun süredir yüksek seyreden faiz oranları için de indirim açıklaması yaptı. 

FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ, MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ YAPACAK MI?

Enflasyon rakamları hakkında değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Enflasyon tartışmaları sıklıkla yapılıyor. Ancak Ağustos ayını geride bıraktığımızda enflasyonda düşüşler olduğunu göreceğiz.

Şu andaki enflasyon rakamlarının çok çok altında rakamlar olacaktır. Bunun da sinyalini buradan belli bir yerlere vermiş olalım" diyerek enflasyon rakamlarında düşüş yaşanacağını söyledi. Yaşanan bu düşüş ile beraber ikinci adım olarak faiz indirimi yapılacağını söyledi. 

faiz indirimi düşecek m

KREDİ FAİZLERİ NE ZAMAN DÜŞECEK?

Enflasyon rakamlarının bir daha bu seviyelere çıkmasının mümkün olmayacağını belirten Erdoğan "Yüksek faiz bize yüksek enflasyon olarak dönüyor. Ağustos ayı bu açıdan bizim için büyük bir kırılma noktası olacak. Türkiye'de artık düşük enflasyon dönemine geçiş yapıyoruz" dedi. 

BANKADA PARASI OLANLAR DİKKAT! VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI DA DÜŞECEK! 

Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile faizlerin kesin olarak düşeceği dile getirilirken bu bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları kadar 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamlarının da düşeceği anlamına geliyor.

vadeli-mevduat-faizi

CUMHURBŞKANI ERDOĞAN FAİZ İNDİRİMİ SİNYALİ VERDİ, EKONOMİSTLERDEN BANKADA PARASI OLANLARA KRİTK UYARI GELDİ! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından faiz indirimi açıklaması yapılması ile beraber ekonomistler bankada parası olanları uyardı. Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişileri uyaran ekonomistler olası bir faiz indirimi kararı ile mağdur olmak istemeyen kişilere 32 günlük vadeli mevduat yerine 180 günlük ya da 90 günlük daha uzun vadeli mevduat hesabı açmaları yönünde tavsiyede bulundu. 

EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ, EN FAZLA FAİZİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları yüzde 19.50 bandında yer alırken ING Bank Turuncu Hesap ve Alternatif Bank Vov + Hesap ile ek koşulları karşılayan kişilere ek faiz ie beraber yüzde 20 ek faiz imkanı sundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@