Bankadan Değil Belediyeden! 3 Daire Yüzde 1 KDV ve 18 Ay Taksitle Satılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi kendisine ait olan 3 konutun satışını yapacağını duyurdu. Yüzde 1 KDV ve 18 ay vade ile kendisine ait konutları satacak belediye satış için ihale düzenleyecek.

Bankadan Değil Belediyeden! 3 Daire Yüzde 1 KDV ve 18 Ay Taksitle Satılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesine ait olan ve Selçuklu İlçesinde yer alan 3 adet dairenin satışı yapılacak. Dairelerin satışları için ihale düzenleyecek olan belediye başkanlığı satış aşamasında ödeme kolaylığı sağlayacak.

BELEDİYEYE AİT 3 DAİRE SATILACAK

Belediyelerin kendilerine ait gayrimenkullere dair yayımladıkları satış listesi her geçen gün yenileniyor. Yeni gün içinde bir duyuru yayımlayan Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu ilçesinde yer alan bir binada 3 dairesinin olduğunu duyurdu. Bu dairelerin satışını gerçekleştireceğini ilan eden belediye ihale düzenleyeceğini ve ihale başvurularının başladığını bildirdi.

Belediyeye ait evlerin satışları için düzenlenecek olan ihale için bir kılavuz yayımlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürece ilişkin bilgi verdi.

Belediye başkanlığı satış işlemlerine dair yayımladığı açıklama metninde "Mülkiyeti Belediyemize ait, tapuda Selçuklu İlçesi, Sille Mh. 28346 ada, 10 parselde kayıtlı kat mülkiyetine göre yukarıda bağımsız bölüm numaraları ve adresleri belirtilen gayrimenkullerimiz, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35 (c) maddesi ve İhale Şartnamesi dâhilinde açık teklif (artırma) ihale usulü ile satılacaktır." bilgisini verdi.

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU ADRESİ

Söz konusu konut satışları için ihalenin 17 Ağustos tarihinde düzenleneceğini ilan eden Konya Büyükşehir Belediyesi ihalenin Belediye Encümeni tarafından Horozluhan Mh. Yeni İstanbul Cd. (Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Binası) No:72/64 Selçuklu/KONYA adresindeki Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılacağını açıkladı. İhaleye katılmak isteyenlerin Konya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğüne bağlı Gelir Şefliğine başvurularını yapmaları gerek.

KONUT ÖZELLİKLERİ VE ÖDEME TABLOSU

KONYA EV

YÜZDE 1 KDV VE 18 AY TAKSİT

Başvuru aşamasından sonra ihaleye katılacak olan istekliler tekliflerini verecekler. Konut alımları için hak sahibi olanlar yüzde 1 KDV ve 18 ay taksitle konutlarını alabilecekler. Konut satışları 360 bin TL muhammen bedel ile yapılacak.

SONRAKİ HABER