Bankalar Emekli Promosyon Miktarlarını Güncelledi! En Yüksek Emekli Maaş Promosyonu Hangi Bankada?

Emeklilere hangi bankanın ne kadar promosyon ödemesi yaptığı merak ediliyor. Emekliler için en yüksek maaş promosyonu hangi bankada? Emekliler maaşlarını hangi bankaya taşırlarsa karlı çıkarlar?

Finans 06.02.2022 - 00:44 06.02.2022 - 00:44 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bankaların ana hedefi emekli müşteriler olmaya başladı. 13 milyonu aşan emekli vatandaşın olması bankaları bu yönde kampanyalar yapmak durumunda bırakıyor. Emekli müşterilerin her ay düzenli maaş ödemesi almaları, diğer bankacılık ürünlerini sıklıkla kullanmaları bankaları cezbediyor. Bundan dolayı emekli müşterileri kendi bankaları ile çalışmaya ikna etmek isteyen bankalar birbirinden avantajlı imkanları bu müşterilerin kullanımına sunuyorlar. 

BANKALARDA EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU REKABETİ

Bankalar maaşlarını taşımayı kabul eden emekli müşterilere 3 yıl boyunca bir başka bankaya geçmemeleri şartıyla maaş promosyonu veriyorlar. Bu promosyon tutrları bankadan bankaya değişiyor. Kamu bankalarının emekli müşterilere yaptığı promosyon ödemeleri oldukça düşük kalırken özel bankalar bu konuda adeta çılgınlık yapmaya başladılar. Kampanya üzerine kampanya düzenleyen özel bankalar emekli müşterilere ek promosyon ödemeleri de yapıyor. Bu şekilde toplamda 3.750 TL'yi geçen tutarlarda promosyon ödemeleri alan emekliler bütçelerine çok ciddi bir ek kaynak yaratmış oluyorlar. 

EN YÜKSEK EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU HANGİ BANKADA?

Emekli maaş promosyonlarının en yüksek tutarının hangi bankada olduğu merak ediliyor. Bu konuda emekli vatandaşlar yoğun bir şekilde araştırma yapıyorlar. Emekli vatandaşlar maaşlarını hangi bankaya taşıyarak daha yüksek promosyon ödemesi almaya hak kazanıyorlar? Hangi bankanın emeklilere teklifleri daha yüksek? 

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNDA BANKALARIN SİSTEMLERİ DEĞİŞİYOR

Emekli maaş promosyonlarının miktarları emekli maaşlarına göre değişiyordu. Bundan önce 1.500 TL'ye kadar emekli maaşı olanlar, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli maaşı olanlar ve 2.500 TL'nin üzerinde emekli maaşı olanlar şeklinde ayrım yapılıyordu. Andcak en düşük emekli maaşının 2.500 TL olmasıyla bu ayrım otomatik olarak ortadan kalktı. Bankalar listelerinde diğer sıralamalara yer verselerde artık 2.500 TL ve üzeri kategorisi uygulanan tek emekli maaş promosyonu seçeneği haline geldi.

HANGİ BANKA NE KADAR EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU VERİYOR?

2.500 TL ve üzeri emekli maaşı olan emeklilere bankaların verdikleri emekli maaş promosyonları şöyle:

Akbank: 2.500 TL
Garanti BBVA: 2.500 TL
İş Bankası: 2.000 TL
İNG Bank: 2.500 TL
Şekerbank: 3.000 TL
Ziraat Bankası: 750 TL
Vakıfbank: 750 TL
Halkbank: 750 TL
Yapı Kredi Bankası: 2.500 TL
Denizbank: 1.750 TL

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@