Bankalar Emlakçıları Devre Dışı Bıraktı! Akbank'tan 80 Bin TL'ye, 105 Bin TL'ye Satılık Kelepir Konutlar!

Akbank tarafından yapılan konut satışları son dönemlerde ilgi görmeye başladı. 80 Bin TL'den başlayan fiyatlarla Akbank konut satışlarını duyurdu. İşte Akbank'ın kelepir konut fırsatları...

Emlak Haberleri 21.04.2022 - 19:06 21.04.2022 - 19:06 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almak isteyenler son dönemlerde satın alabilecek konut bulamadıkları gibi oldukça yüksek fiyatlarla da karşılaşmaya başladılar. Emlak piyasasında meydana gelen bu sıkınrtı doğal olarak insanları alternatif yollara sevk etmeye başladı. Bundan dolayı da bankalardan yapılan konut satışları çok önemli olmaya başladı. Hatta bankaların konut satışları başlı başına emlak sektöründen bağımsız bir sektör niteliği kazandı. 

BANKALARIN KONUT SATIŞLARI EMLAK PİYASASI DIŞINDA KALDI

Bankalardan yapılan konut satışlarında bazı niteliklerden dolayı emlak piyasası ile ayrışmalar meydana geliyor. Özellikle fiyat konusunda emlak piyasası bankalardan yapılan konut satışlarındaki fiyatlarla rekabet edemeyecek seviyede bulunuyor. Hatta çok sayıda emlak şirketinin bankalardan konut satın alıp müşterilerine yüksek kazançla satmaya çalıştıkları görülüyor. Bundan dolayı da banakaların satılık konutları büyük bir rekabetin yaşanmasına sahne oluyor. 

AKBANK KELEPİR KONUTLARI DUYURDU!

Akbank tarafından satışa çıkarılan konutların duyurusu yapıldı. Banka, mülkiyeti kendisine ait olan bazı konutları satışa çıkardı. Farklı şejhirlerde bulunan bu konutlar sorunlu kredilerin karşılığında Akbank'ın mülkiyetine geçtiler. Dolayısıyla kredi zararının telafi edilmesi için de satılması gerekiyor. Her geçen gün kredi zararının büyüdüğü için erken satış bankanın çıkarına oluyor. Bundan dolayı da Akbank tarafından satışa çıkarılan bu konutlar için kelepir fiyatlar belirlenebiliyor. 

AKBANK HANGİ ŞEHİRLERDE, HANGİ KONUTLARI, KAÇ TL'YE SATIYOR?

Akbank tarafından Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bulunan 180 metrekarelik konut 210 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Ayrıca banka Viranşehir ilçesinde de 67 metrekare büyüklüğündeki konutu 80 Bin TL'ye satacağını ilan etti.

akbank satılık konut ilanları 1 Akbank tarafından yayınlanan konut satış ilanlarına göre Adana'nın Sarıçam ilçesinde bulunan 107 metrekarelik konut için 630 Bin TL, Trabzon'un Of ilçesinde bulunan 111 metrekarelik konut için ise 530 Bin TL fiyat belirlendiği kamuoyuna duyuruldu.

akbank satılık konut ilanları 2

Muş Merkez'de bulunan 100 metrekarelik konut için Akbank'ın 105 Bin TL'lik fiyat tespiti yaptığı ilan edildi. Ayrıca Edirne İpsala'da 183 metrekare konut için Akbank'ın 245 Bin TL istediği açıklandı.

akbank satılık konut ilanları 3

Bolu Merkez'de bulunan 127 metrekarelik konut için Akbank'ın 435 Bin TL fiyat belirlediği açıklandı. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde ise 180 metrekarelik konut için banka 225 Bin TL talep ediyor. Akbank Trabzon'un Of ilçesinde de 110 metrekare daireyi 375 Bin TL'ye satıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@