Bankalar İmar Barışı / Affı Kredisi Vermiyor, Vatandaş Ödeme İçin Taksit İstiyor!

Bankaların imar barışı kredisi çekmek isteyen kişilere olumsuz yanıt verdiği şikayetleri artarken vatandaş kredi onayı almakta zorlandığı için imar barışı ödemesine taksit istiyor! Bankaların kredi musluklarını kapatması imar barışından yararlanmak isteyen vatandaşı da vurdu.

Bankalar İmar Barışı / Affı Kredisi Vermiyor, Vatandaş Ödeme İçin Taksit İstiyor!

Bankaların imar barışı kredisi çekmek isteyen kişilere olumsuz yanıt verdiği şikayetleri artarken vatandaş kredi onayı almakta zorlandığı için imar barışı ödemesine taksit istiyor!

Bankaların kredi musluklarını kapatması imar barışından yararlanmak isteyen vatandaşı da vurdu.Yapı Kayıt Belgesi ücreti için kredi çekmek isteyen kişiler bankalardan bir türlü kredi onayı alamazken vatandaş hem imar barışı son ödeme tarihinin uzatılmasını hem de imar barışı taksit kolaylığı getirilmesini istiyor.İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Uzatılacak Mı?İmar barışı başvurusu işlemini tamamlamayan ya da başvuruda bulunmasına rağmen henüz imar barışı ücreti yatırmayan kişiler imar barışı son ödeme tarihinin uzatılmasını istiyor.Aslında geçtiğimiz günlerde meclis gündemine taşınan boğaz öngörünüm imar barışı yasa teklifi bu tarihin uzatılacağının ortaya çıkması anlamına geliyor. Çünkü kanunun meclisten geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanması ve Resmi Gazete'de yayımlanması için aradan geçen zaman imar barışı son başvuru tarihi için hemen hemen başa baş gelecek gibi görünüyor.Bu da imar barışı son başvuru tarihi uzatılacak şeklinde yorumlamalara neden oluyor. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konu hakkında sadece bu bölgelerde yer alan taşınmazlar için imar barışını uzatma kararı da alabilir.Ekim Ayında Da Uzatılmayacak Açıklamaları YapılmıştıVatandaşı umutlandıran bir diğer konuda Ekim ayında da Bakan Murat Kurum 'un imar barışını uzatma kararları olmadığı yönünde açıklamalar yapması oldu. Bu açıklamaların ardından imar barışı son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 tarihinden 31 Aralık 2018 tarihine uzatılmıştı.Ancak vatandaş bu sefer sadece imar barışının uzatılmasını değil aynı zamanda imar barışına taksit müjdesi gelmesini istiyor. Yani yapı kayıt belgesi ücreti taksitli ödensin istiyor. Bu konuda Bakanlığın daha önceki açıklamaları ise imar barışına taksit yapılmayacağı ve imar barışı kredisi kullanılması yönünde olmuştu.Emlak365.com