Bankalar Kılıçları Çekti, Faiz İndirimi Haberleri Peş Peşe Geldi! Cuma Depremi Sonrası Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredileri

Bankalar arasında rekabet kızıştı, kredi haberleri ile faiz indirimleri duyuruldu. Bankalarda Cuma depremi ile faiz oranları düştü. İşte yeni kampanyaları!

Bankalar Kılıçları Çekti, Faiz İndirimi Haberleri Peş Peşe Geldi! Cuma Depremi Sonrası Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredileri

Bankalarda Cuma gecesi kapanış sonrası büyük bir hareketllik yaşandı. Peş peşe bankalar tarafından yapılan faiz güncellemesi ile küçük oranlarla sınırlı kalmak kaydıyla aşağı yönlü revizeler yapıldı. Özellikle de ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında yapıan güncellemeler dikkat çekti.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi özel bankaların yanı sıra Garanti Bankası, TEB, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi ve ING Bank gibi özel bankaların da güncelleme yapması ile beraber kredi çekmek istiyorum diyen vatandaş için fırsatlar sunulmuş oldu.

KREDİ ÇEKMEK İSTİYORUM DİYEN VATANDAŞA GÜN DOĞDU! BANKALARDA CUMA GECESİ KAPANIŞ SONRASI FLAŞ FAİZ GÜNCELLEMELERİ YAPILDI

Haftanın son işlem günü olan Cuma akşamı kapanış sonrası finans kulislerinde büyük bir hareketlilik yaşandı. Kamu bankaları ve özel bankaların yer aldığı çok sayıda banka faiz oranlarında güncellemeye gitti.

Bazı bankalar oranlarını sabit tutarkep çok sayıda banka faiz oranlarında yarım puanlık gibi küçük oranlarda da olsa faiz indirimine gitti. Yapılan güncellemeler ilerisi için umut aşılanmasına neden olurken bankaların son dönemde oluşan yoğun kredi talebinden en yüksek payı almak için rekabet nedeniyle kar paylarından düşerek faiz indirimine yöneldikleri belirtiliyor.

en-uygun-konut-kredisi-21-ağustos

EN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.34 OLDU!

Bankaların konut kredisi faiz oranları kategorisinde yapılan güncellemeler ile tam 6 banka faiz indirimi gerçekleştirdi. Ancak bu faiz indirimleri zaten hali hazırda yüksek faiz oranı verdiği için en uygun kredi veren bankalar sıralamasında alt sıralarda yer alan bankalar tarafından yapıldı.

Bu nedenle en düşük konut kredisi faiz oranı rakamı değişmedi. En uygun konut kredisi veren banka Akbank olurken en düşük kredi faiz oranı ise yüzde 1.34 olarak korunmuş oldu.

en-uygun-taşıt-kredisi-21-ağustos

ÖTV İNDİRİMİ SONRASI ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SÜRPRİZ KARARLAR GELDİ !

Vatandaşların ÖTV indirimi kararı ile bankalarda da araç kredisi paketlerinde güncellemeler yapıldı. Normal kredi paketlerinde yüzde 1.50 faiz oranı ile en uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank olarak korundu.

Ancak bankaları ile araba markalarının ortak kampanya hamlesi ile faiz oranları düştü. Örneğin Yapı Kredi Bankası ve Ford ortaklığı ile yüzde 0.49 faiz oranı ile araç kredisi verilirken TEB'de anlaşmalı markalar üzerinden yüzde 1 faiz oranı ie taşıt kredisi desteği sağlamaya başladı.

en-uygun-ihtiyaç-kredisi-21-ağustos

AYLIK 369 TL TAKSİTLE, 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ! EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK KREDİ FAİZ ORANI HANGİ BANKADA?

Bankaların ihtiyaç kredisi paketleri içinde benzer bir hamle geldi. ING Bank yüzde 1,35 faiz oranı ile en uygun ihtiyaç kredisi veren banka olurken öze kampanyalar ile şartlı faiz indirimi yapıldı. Örneğin ING Bank alışverişçi kredisi ile peşin fiyatına taksitli kredi paketinde faizsiz kredi kullanma imkanı sundu.

Yine Fibabanka kiraz hesap sahiplerine hesaplarında para tutan müşterilerine faizsiz kredi desteği sağlarken ilk kez kredi çeken kişilere yönelik bankaların farklı kredi kampanya seçeneği de sunuluyor.

SONRAKİ HABER