Bankalar taşıt kredisi musluklarını açtı! Araba almak için doğru zaman mı?

Hayallerindeki otomobile kavuşmak isteyen vatandaşlar, bankalardan taşıt kredisi çekmenin yollarını arıyor. Uygun faiz oranlı taşıt kredisi kampanyaları bekleyenlere müjdeli haber geldi.

Finans 25.04.2022 - 17:11 25.04.2022 - 17:14 Duygu Dilan Duman

Sıfır ve ikinci el otomobil piyasasında fiyat değişimleri yakından takip edilirken, hayallerindeki otomobile sahip olmak isteyenler taşıt kredisi kampanyalarını araştırıyor. Uygun fiyat ve düşük faiz oranlarıyla araç sahibi olmak için doğru zaman mı? Bankalar yaz aylarına doğru hızlanan sıfır ve ikinci el taşıt piyasasında hayallerindeki otomobili almak isteyenlere taşıt kredisi fırsatları sunuyor.

Bankalardan uygun taşıt kredisi çekmek isteyenlerin ilk etapta araç satın alırken ödeyecekleri peşinatı belirlemeleri gerekiyor. Peşinatsız otomobil kredisi verilmediği için bankalara müracaat ederken bu konuda net olmak gerekir. En uygun taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlar Akbank, Halkbank, Vakıfbank ve Albaraka Türk gibi bankaların kredi kampanyalarını takip edebilirler.

Taşıt Kredisi Çekmek İçin Doğru Zaman Mı?

ziraat-tasit-kredisi-en-uygun-faiz-oranlari

Türkiye’de milyonlarca vatandaş taşıt kredisi ile araç sahibi olmanın hesaplarını yapıyor. Taşıt kredisi hesaplanırken, herkesin kendi bütçe dengesini hesaplaması gerekiyor. Araç sahibi olmak isteyenler doğru ödeme planı oluşturmamaları halinde, taştı kredisi taksitlerini öderken çok zorlanabilirler. Taşıt kredisi faiz oranları dışında vatandaşların sigorta giderleri ve dosya masrafı gibi maliyetleri de mutlaka göz önünde bulundurması gerekiyor.

Taşıt kredisi kullanımında KKDF ve BSMV gibi vergi giderleri de hesaplamalara dahil ediliyor.Taşıt kredisi kullanarak araç satın alındığında ödeme sürecinde bankanın ipoteği devam eder. Bu yüzden taşıt kredisinin son taksitini ödemeden araç üzerinde tamamen hakka sahip olmak mümkün değildir.

Bankaların Taşıt Kredisi Güncel Faiz Oranları

Taşıt kredisi faiz oranları, araç satın almak isteyenler tarafından yakından takip ediliyor. Vakıfbank yüzde 1.59 faiz oranıyla taşıt kredisi kampanyasını duyururken özel bankalar arasında TEB yüzde 1.85 faiz oranı uyguluyor. ING’den taşıt kredisi çekmek isteyen müşteriler yüzde 1.89 faiz oranıyla hayallerindeki otomobile sahip olabiliyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarından Garanti BBVA ve İş Bankası taşıt kredisi güncel faiz oranları ise yüzde 1.89 olarak duyuruldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@