Bankalarda FED Depremi! TCMB Kararı Beklenmedi, Vadeli Mevduat Faizleri, Konut, Taşıt, İhtiyaç Faiz Oranları Güncellendi

14 bankadan flaş faiz kararı açıklandı! Merkez Bankası Şubat 2022 PPK toplantısı faiz kararı öncesi bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faizleri taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi faizleri değişti

Finans 17.02.2022 - 09:25 17.02.2022 - 09:36 Gülcan Özer

Bankalarda, Merkez Bankası faiz kararı öncesi büyük açılış depremi yaşandı. Dün yayımlanan FED toplantı tutanakları küresel piyasalarda büyük yankı uyandırırken bankalar açılışta şok dalgasını faizlerine yansıttı. Bankalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararını beklemeden bugün açılışta faiz güncellemesine gitti. 

Aralarında kamu bankaları ve özel bankaların da yer aldığı 14 banka son dakika faiz güncellemesi yaptı. Yapılan güncelleme sonrasında hem bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları hem de kredi faiz oranları değişti. Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeleri fiyatlayan piyasalara göre bankalar da Merkez Bankası faiz kararını beklemeden kendilerine bir yön belirlemiş oldu. 

MERKEZ BANKASI ŞUBAT FAİZ KARARI BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Amerikan Merkez Bankası FED Ocak toplantısı toplantı tutanakları dün akşam Türkiye'de piyasalar kapandıktan sonra açıklanırken Mart ayı toplantısı için faiz artırımı kararının ağırlık kazanması ile küresel piyasalarda büyük bir dalgalanma yaşandı. Tutanaklar sonrası gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Şubat 2022 PPK toplantısı ve sonrasında açıklanacak olan faiz kararına çevrildi. Söz konusu karar bugün saat 14:00'te ilan edilecek. 

32 günlük faizleri 17 şubat

BANKALARIN 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI GÜNCEL ŞUBAT 2022 LİSTESİ! 

Yaşanan gelişmeler en çok bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında kendisini gösterdi. Tam 8 banka vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamlarını değiştirdi. Yapılan güncellemeler sonrasında en yüksek mevduat faizi yüzde 21,50 seviyesinden yüzde 20 seviyesine düşerken en yüksek faiz veren bankalar bu oranı uygulayan ING Bank, N Kolay, Burgan Bank On Hesap ve Odeabank oldu. 

konut kredi fazileri 17 şubat

SON DAKİKA KREDİ HABERİ! KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ! 

Konut kredisi faiz indirimi haberleri gelmeye başladı. Özel bankalarda konut kredisi faiz oranı son derece düşük oranlarda da olsa indirilmeye başlanırken 4 banka kredi faiz indirimi yaptı. En uygun konut kredisi faiz oranı değişmezken yüzde 1,20 oranı ile en uygun konut kredisi veren bankalar yine kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank oldu. 

en uygun kredi 17 şubat

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI ŞUBAT 2022! EN UYGUN KREDİ FAİZİ HANGİ BANKADA?

Kredi faiz oranları büyük bir hızla güncellenmeye başlarken 2 özel banka ihtiyaç kredisi faiz oranı için indirime gitti. ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.79 seviyesine çekilirken en uygun ihtiyaç kredisi veren banka yüzde 1,55 oranı ile Vakıfbank oldu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@