Bankalarda TL / Dolar Depremi Faizi Salladı, 11 Banka Oranları Değiştirdi! 32 Günlük Vadeli Mevduat ve Kredi Faiz Oranı

Dolar kuru yükseldi, bankaların faiz oranları sallandı. TL hızla değer kaybederken bankalar acil kodu ile TL 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını güncelledi. En yüksek faiz veren banka!

Finans 23.11.2021 - 09:23 23.11.2021 - 09:23 Gülcan Özer

Ekonomide yaşanan sert dalgalanma ve döviz kurlarındaki yükseliş bankaların faiz oranlarına da yansıdı. Dolar kurunda yaşanan yükseliş ve TL 'de ki değer kaybı sonrasında bankalar üst üste güncellemeye gitti ve 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları için rakamlar değişti. Bankada parası olanlara iyi haber geldi, TL mevduat faizleri yükseldi. 

Türk Lirası'nda yaşanan değer kaybı sonrasında 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları zorunlu olarak yükseltilirken bu da parasını bankada tutanlara daha yüksek faiz getirisi elde etme imkanı sundu. Bazı bankaların ise kredi faiz oranlarını düşürdükleri görüldü. Hatırlanacağı üzere kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Merkez Banası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesinin ardından konut kredisi faiz oranları ve ticari kredi paketlerinden faiz indirimi yapmıştı. 

BANKALARDA SALI SALLANDI, PEŞ PEŞE FAİZ ORANLARI GÜNCELLENDİ! 

Salı günü piyasalar güne dolar kurunda başlanan hareketlilik ile başlarken bankalarda bu duruma tepki gösterdi ve faiz oranlarını değiştirdi. Türk Lirası, dolar karşısında hızlı bir şekilde değer kaybı yaşarken bankalardan duruma müdahale gecikmedi. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları değişti, bankalar TL hesapları cazip hale getirebilmek adına faiz oranları rakamlarını değiştirdi. 

en yüksek mevduat faizi 23 kasım

en yüksek mevduat faizi listesi 2

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI GÜNCELLENDİ! EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ 2021?

Bugün toplamda 8 banka 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamlarını güncelledi. Bankalar dolar kurunun hızlı yükselişi ve TL'nin değer kaybına tepki göstererek TL hesapları cazip hale getirebilmek adına mevduat faizlerini değiştirdi ve yükseltti. Daha önce yüzde 16 seviyelerine kadar çekilen en yüksek faiz oranı yeniden yüzde 18 seviyesine çekildi. 100 bin liranın aylık faiz getirisi ise en yüksek faiz veren banka için 1.499 TL olarak hesaplandı. 

en uygun ihtiyaç kredisi 23 kasım

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA? FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

İhtiyaç kredisi paketlerinde bankalar arasında büyük bir rekabet yaşanırken en uygun ihtiyaç kredisi veren banka 1.35 oranı ile ING bank olurken 3 özel banka da kredi faiz indirimi haberi verdi. Akbank 12 ay vadeli 5 bin TL ve Vakıfbank 6 ay vadeli 5 bin TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları ise devam ediyor. 

en uygun konut kredisi

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EV KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ?

Konut sahibi olmak isteyen kişiler için en düşük konut kredisi faiz oranı kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından veriliyor. Sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 olarak uygulanırken ikinci el konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,29 oldu. 

en uygun taşıt kredisi 23 kasım

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Araç kredisi faiz oranlarında ne yazık ki bankalar bir değişikliğe gitmedi ve oranlar sabit tutuldu. En düşük araç kredisi faiz oranı yüzde 1,50 olarak pas geçilirken en uygun taşıt kredisi veren banka ve Vakıfbank oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@