Bankalardan İhtiyaç Kredisi Faizlerine Döviz Atağı Ayarı! 25 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Yeni Taksit Hesaplamaları!

Döviz kurlarında meydana gelen son ataklar ihtiyaç kredisi faizlerine yansımaya başladı. Bankalar ihtiyaç kredisi faizlerinde değişiklik yaptılar. Peki hangi banka yüzde kaç faizle kredi veriyor?

Finans 25.05.2022 - 19:31 25.05.2022 - 19:31 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomi alanında sıkıntılı bir süreçö yaşanmaya devam ediliyor. Döviz kurlarında yeniden bir atak meydana geldi. Herkes dolar kurunun 15,80 TL sabit tutulacağını zannedersek dolar kuru şu anda 16,37 TL'den işlem görüyor. Euro kurunda da benzer bir görüntü oluştu ve haberin yazıldığı saat itibariyle 1 euro 17,45 TL seviyesinde bulunuyor. Türk lirasında yaşanan bu değer kaybı ihtiyaç kredisi faizlerine hemen yansıdı. Bankalar kredi maliyetlerinde yeni bir değişikliğe girriler.

BANKALARDAN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİNE DÖVİZ KURU AYARI

Türk lirası değer kaybedince bankalar da kredi maliyetlerinde değişiklik yapma kararı alıp hemen uygulamaya soktular. Türk lirası cinsinden verilen ihtiyaç kredileri için faiz artırımı yapan bankalar artık müşterilerden daha yüksek maliyetleri istemeye başladılar. Kamu bankalarında önemli bir faiz değişimi meydana gelmezken özel bankaların ihtiyaç kredisi maliyet hesaplamaları sil baştan yapılmaya başlandı. 

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

qnb finansbank ihtiyaç kredisi aylık faizi ne kadar

QNB Finansbank yapılan son faiz güncellemesi ile ihtiyaç kredisi aylık faizini yüzde 1,89'dan yüzde 1,99'a yükseltti. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek için QNB Finanbank'a başvuranlar aylık 1.042 TL kredi taksiti ödemek durumundalar.

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

akbank ihtiyaç kredisi aylık faizi ne kadar

Akbank da ihtiyaç kredisi aylık faizinde güncelleme yapan bankalar arasında yer alıyor. Daha önce yüzde 2,00 faizle ihtiyaç kredisi veren Akbank şu anda yüzde 2,09 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 1.062 TL kredi taksiti ödüyorlar.

GARANTİ BBVA İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

garanti bbva ihtiyaç kredisi aylık faizi ne kadar

Garanti BBVA'nın ihtiyaç kredisi faiz değişikliği de merak ediliyor. Bir süre öncesinde kadar aylık yüzde 2,27 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren Garanti BBVA şimdi aylık yüzde 2,73 oranlı faiz ile ihtiyaç kredisi veriyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler Garanti BBVA'ya aylık 1.192 TL kredi taksiti ödüyorlar.

ANADOLUBANK İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

anadolubank ihtiyaç kredisi aylık faizi ne kadar

İhtiyaç kredisi aylık faiz oranını değiştiren bankalar arasında Anadolubank da yer alıyor. Anadolubank ihtiyaç kredisi faizini aylık yüzde 2,19'dan aylık yüzde 2,65'e yükseltti. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar Anadolubank'a aylık 1.176 TL kredi taksiti ödüyorlar.

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

ykb ihtiyaç kredisi aylık faizi ne kadar

Yapı Kredi Bankası'nın ihtiyaç kredisi faizi de 2,69 seviyesinden 2,99 seviyesine yükseltildi. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken Yapı Kredi Bankası'na artık 1.248 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@