Bankalardan Önemli Açıklama! Kredilere İndirim Geliyor…

Acil paraya ihtiyacı olan vatandaşa bankalardan ard arda müjde geldi. Bankaların son dönemde oluşturduğu kampanyalar vatandaşa nefes aldıracak. İşte, bütçeyi rahatlatan kampanya detayları…

Finans 14.09.2021 - 19:06 14.09.2021 - 19:14 Serap Ay

Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar müjde! Nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Tüketici kredi faizleri için ince bir araştırma yapıyor.

Merkez Bankası verileri ortaya çıktı ve tüketici kredileri faiz oranı ortalama yüzde 1.93 ulaştı. Bazı bankalarda ise %2’lere bu oranın yükseldi. Fakat pek çok banka kampanyalarla müşterilerine fırsat sundu. İşte acil nakit ihtiyacı olanlara yüzde 1.45 kredi faizi ile sağlanan krediler…

Bankalardan Önemli Açıklama Kredilere İndirim Geliyor1

Herkes İçin Ayrı Kredi Kampanyası

Vatandaşa önemli bir konuda destek sağlandı. Halkbank maaşını Halkbank'tan alanlara emekli müşterilerine yüzde 1.60’dan kredi imkanı sağlıyor.

Kamu, özel sektör çalışanları için de 1.63 kredi faiz oranıyla kredi veriyor. Ayrıca eczacı ve eczacılara bağlı çalışanlara müşteriler için aylık yüzde 1.71 kredi faiz oranı ile 100 bin TL'ye kadar kredi veriyor. Bu kredi 36 ay vadeli olarak sağlanıyor.

Kredi Faiz Oranları Çekilen Tutara Göre Değişiyor

Vatandaşı rahatlatan ihtiyaç kredilerinde faiz oranları tutara göre değişiyor. Bazı bankalar kredi miktarına göre çok farklı faiz oranları ile karşı karşıya geliyor. 10.000 TL'lik bir ihtiyaç kredisinde 1.83 faiz uygulaması yapılırken 20.000 TL kredi kullanıldığında 1.59’a kadar bu oran düşüyor.

Bazı bankalar sabit faiz uygulaması yapıyor. Sabit faiz ile 1 milyon TL'ye kadar aynı faizi uygulayan bankalar bulunuyor. Bazıları da krediye göre limit koyuyor. 50.000 TL'lik limit oluşturulduğunda sigortalı ve sigortasız seçenekler ve faiz oranları buna göre belirleniyor. Faiz ne olursa olsun kredi miktarı da mutlaka önemli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@