Bankalardan Pazartesi Atağı! Kendi Evim Olsun Diyenlere Fırsat Doğdu

Kendi evini almak isteyenler için bankalardan pazartesi günü atağı geldi. Faiz oranlarını indiren bankalar maliyetleri düşürdüler.

Finans 26.07.2021 - 12:04 26.07.2021 - 12:04 Mustafa KARAGÖZ

Kendi evini almak isteyenlerin başvurduğu ilk yöntem kredili ödeme planı. Ev alabilmek için nakit biriktiremeyen ve toplu parası olmayan vatandaşlar bankalardan kredi kullanıp aylık ödeme planları ile ev almanın hayalini kuruyorlar. 

KENDİ EVİNİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN FAİZ ORANLARI

Ev alma hayali kuranlar için bankaların sundukları faiz oranları bir süredir çok yüksek seviyelerde yer alıyordu. Ancak son dönemlerde gelen ek adımlar ile bazı bankalar faiz oranlarını düşürdüler. Kamu bankaları konut kredisinde ön planda yer alırken son indirimlerin ardından özel bankalar da düşük faiz sağlamaya başladılar. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ TEMMUZ SONU AĞUSTOS BAŞI

Temmuz ayının son dönemi ile Ağustos ayının ilk günlerinde geçerli olacak en düşük faizli konut kredisiyine bir kamu bankasında. Vakıfbank tarafından sağlanan konut kredisinde enerji sınıfı ele alınarak düşük faiz sunuluyor. Aşağıda tabloda da yer alan bu oranlar süregelen en düşük faizli kredi paketi konumunda. 

Vakıfbank sunduğu kredi kampanyası ile ev alma hayali olan müşterilerine; tamamlanmış veya yapımı süren A ve B sınıfı enerji verimli konutlar geçerli olan oranlar sunuyor. Bu kapsamda müşteriler A sınıfı enerji kimlik belgesine sahip konutlar için yüzde 1.25 oranla, B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip konutlar için ise yüzde 1.35 faiz oranıyla kredi sağlıyor. 

vakıfbank-1

Banka bu konutlar için ayrıca yüksek kredi limiti uyguluyor. Yapılan bilgilendirme açıklamasında kampanya ile enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına, B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi kullanılabileceği açıklandı. ,

BANKA BANKA KONUT KREDİSİ LİSTESİ

Temmuz ayının son döneminde ve Ağustos ayının başında müşterilerine sağlanacak konut kredisi kampanyalarını açıklayan bankaların yeni faiz oranlarına dair liste şöyle; İlan edilen oranlar kampanyasız ve her müşteri her konut için geçerli oranlardır. 

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası'nın 120 ay vadeli konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.37 olarak açıklandı. 

Halkbank ev alacak müşterilerine yüzde 1.38 faizle kredi sağlayacağını ilan etti.

Akbank faiz oranlarında yaptığı güncelleme sonrası müşterilerine yüzde 1.39 faizle konut kredisi sağlayacağını ilan etti. 

Türkiye İş Bankası'nın 10 yıl geri ödeme planıyla sunduğu konut kredisi faiz oranı yüzde 1.41

Faizsiz Bankacılık ile ev alacaklar için Ziraat Katılım Bankası yüzde 1.41, Vakıf Katılım Bankası ise yüzde 1.43 kar payı ile konut finansmanı sağlıyor. 

120 AY VADELİ 120.000 TL KONUT KREDİSİ ÖDEME PLANLARI

konut kredisi-1

Kamu bankaları ile özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını ve 120 ay vadeli 120.000 TL konut kredisi ödeme planları yukarıda yer alan tablodaki gibi. Örneğin yüzde 1.37 faizle kullanılacak 120 bin TL konut kredisi 10 yılda toplam 246 bin TL olarak ödenecek. Geri ödemeler aylık sabit 2 bin 43 TL taksitle yapılacak. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@