Bankaların Çalışma Saatleri Değişti, Cumartesi Günü Çalışacak İlk Nöbetçi Banka Yapı Kredi Bankası Oldu!

Çalışma saatlerini kış dönemi ve yaz dönemi olmak üzere 2 döneme göre belirleyen bankalar yeni çalışma saatlerini duyurdu, Cumartesi günü çalışma kararı geldi!

Finans 27.05.2022 - 21:00 27.05.2022 - 21:01 Gülcan Özer

Bankaların çalışma saatleri için beklenen yaz dönemi kararı geldi, nöbetçi banka uygulaması başladı. İlk olarak noterlerde başlayan nöbetçi noter uygulaması ile hafta sonu da çalışma kararı alınırken benzer bir kararda bankacılık sektöründe de benzer bir karar geldi. 

Bankaların Cumartesi günü çalışması pandemi dönemi öncesinde aralarında Garanti Bankası'nın da yer aldığı bazı bankalar tarafından uygulanıyordu. Ancak, koronavirüs salgını nedeni ile bankaların çalışma saatleri değişmiş, pek çok banka şube kapatma kararı alırken hafta sonu açık bankalar uygulaması da kaldırılmıştı. 

CUMARTESİ GÜNÜ AÇIK OLAN BANKALAR ARASINA YAPI KREDİ BANKASI KATILDI! 

Bankalar yaz saati uygulaması için hazırlıklara başlarken Cumartesi günü için de yeni karar açıklandı. Yapı Kredi Bankası Cumartesi günü açık nöbetçi şube uygulamasına başlama kararı aldı. Alınan karar kapsamında Yapı Kredi Bankası Şaşkınbakkal şubesinin açık olacağı açıklandı. 

Şube saat 10:00'da açılırken saat 17:00'de kapanacak. Bu saatler arasında Cumartesi günü Yapı Kredi Bankası Şaşkınbakkal şubesine giden kişiler bankacılık işlemlerinin tamamını yapabilecekler. Bankaların yaz tatili çalışma saati ise 09:00 - 17:00 olarak uygulanmaya devam ediyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@