Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık?

Koronavirüs vaka sayısı giderek yükselmeye devam ederken yeni çok sayıda kısıtlama da hayata geçirildi. Alınan kararlar kapsamında bankaların açılış ve kapanma saatleri de değişti. Bankaların çalışma saatleri değişti mi, Halkbankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Halkbank, Garanti Bankası çalışma saatleri, bankalar kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık?

Banka çalışma saatleri güncellendi. Koronavirüs vaka sayısı yeniden yükselişe geçerken yaşanan bu yükselişin ardından bankaların çalışma saatleri de değişti. Bankalar pandeminin ilk döneminde olduğu gibi yine daha geç açılacak ve erken kapanacak.

BANKALAR KAÇA KADAR AÇIK, BANKA MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ Mİ?

Bankaların mesai saatleri güncellendi. Kapalı ortamlarda çalışılması nedeni ile koronavirüs salgını nedeni ile yüksek risk barındıran bankaların çalışma saatleri değiştirildi.

Pandemi ilk çıktığı dönemde bankalar tarafından sıkı tedbirler getirilmiş, ardından vaka sayısında yaşanan düşüş kapsamında bu önlemler kademeli olarak gevşetilmişti. Ancak ne yazık ki son dönemde yeniden artan koronavirüs vaka sayısı nedeni ile tedbirler yeniden kademeli olarak getirilmeye başlandı.

Bu kapsamda bankaların çalışma saatleri yeniden düzenlenirken bankalar daha geç kapanacak ve daha erken kapanacak. İşte bankaların yeni mesai saatleri listesi;

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık? - Resim 1

ZİRAAT BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası da mesai saatlerini değiştirdi. Banka tarafından yapılan açıklama ile "Değerli müşterilerimiz, şubelerimiz 14 Nisan 2021 .Çarşamba gününden itibaren 09.30-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet verecektir" denilerek yeni mesai saatleri duyuruldu.

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık? - Resim 2

GARANTİ BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ

Garanti Bankası da mesai saatlerini değiştirdi. Yapılan açıklamada "Değerli Müşterilerimiz, Şubelerimiz 12 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren geçici olarak 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 16.30 saatleri arasında hizmet vermeye başlayacak. Sağlıklı günler dileriz" ifadelerine yer verilerek yeni mesai saatleri duyuruldu.

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık? - Resim 3

VAKIFBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Vakıfbank tarafından yapılan açıklama ile "Değerli müşterilerimiz, tüm Şubelerimiz 14 Nisan 2021 Çarşamba gününden itibaren 9.30-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet verecektir. Bankacılık işlemleriniz için dijital kanallarımız ile 7/24 hizmetinizdeyiz" denilerek yeni mesai saatleri ilan edildi.

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık? - Resim 4

YAPI KREDİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Yapı Kredi Bankası mesai saatleri değişti. Yapılan açıklamada "Değerli müşterilerimiz, 12 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren şubelerimiz 10.00-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir" ifadelerine yer verilerek alınan karar ilan edildi.

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık? - Resim 5

HALKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Halkbank tarafından yapılan açıklamada "Değerli müşterimiz, sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla, 14.04.2021 Çarşamba gününden itibaren şube çalışma saatlerimiz 09.30-12.30 ve 13.30-16.30 olacak şekilde değiştirilmiştir. Bankacılık işlemlerinizi dijital kanallarımızdan 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz" ifade leriile yeni mesai saatleri ilan edildi.

Halkbank sabah saat 09:30'da mesaiye başlarken kapanış saati ise 16:30 olarak uygulanacak. Bankada 12:30 - 13:30 arasında öğle saati arası verilecek.

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Finansbank, Ziraat Açılış Saati, Kaça Kadar Açık? - Resim 6

AKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Pandemi nedeni ile mesai saatlerini değiştiren bankalar arasında yer alan Akbank mesai saatleri güncellendi. Akbank mesai saatleri Nisan 2021 tarihi itibari ile yeni bir karar alınarak güncellenmişti.

Banka tarafından yapılan açıklama ile "Sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla 12 Nisan 2021 Pazartesi tarihinden itibaren şubelerimizde 10.00-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet vereceğiz" denilerek mesai saati sabah 10:00 akşam 16:30 olarak belirlenirken öğle arası tatili ise 12:30 - 13:30 olarak revize edildi.