Bankaların Kredi Faizleri Düştü Ama Kredi Çekmek Zorlaştı!

Vatandaş kredi faiz oranları düştü mü sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Evet, kredi faizleri düştü ama ne yazık ki kredi onayı almak zorlaştı!

KONUT KREDİSİ 15.03.2019 - 22:40 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Vatandaş kredi faiz oranları düştü mü sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Evet, kredi faizleri düştü ama ne yazık ki kredi onayı almak zorlaştı!

Bankaların kredi faiz oranları düştü. En uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1,28 seviyesin çekilirken en uygun ihityaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1,53 oldu. Kamu Bankaları Kredi Onayı Vermiyor! Sitemize yapılan çok sayıda yorumda ve gelen aramalarda pek çok kişi kamu bankalarının kredi onayı vermemesinden şikayetçi oldu. Yüksek kredi notu olmasına rağmen kredi kullanamayan kişiler olurken yine yüksek aylık gelir belgesi sunmasına rağmen farklı gerekçeklerle kredi başvuruları reddedilen kişilerde oldu. Bankaların Kredi İştahı Açılmadı! Kamu bankalarının hükümet tarafından gelen baskı nedeni ile kredi indirimi yaptığı, bu faiz oranları ile gelir elde etmedikleri için kredi kullandırmakta isteksiz davrandıkları iddiası da bulunuyor. Sonuç olarak bankalardan kredi onayı almak için hem yüksek kredi notu, hem kusursuz bir kredi sicili geçmişi hem de yüksek aylık gelir belgesi sunması isteniyor. Eskiden memurlara büyük kolaylıkla kredi veren bankalar artık memurlara özel kredi kampanyalarında dahi kredi reddi kararı verirken kişinin kredi reddi alması kredi notunu düşürdüğü için bir sonraki kredi başvurusunu da olumsuz etkiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@