Bankalarla ilgili flaş değişiklik! Artık cumartesi günleri de açık olacak

Haftanın 5 günü hizmet veren hafta sonu ise kapalı olan bankalar için yeni bir karar alındı. Buna göre, bankalar artık cumartesi günleri de çalışacak. Hangi bankalar cumartesi günü çalışacak?

Finans 27.05.2022 - 14:16 27.05.2022 - 14:16 Büşra Uluşen

Kamu kurum ve kuruluşları hafta sonu mesai yapmıyor. Bu kervana dahil olan özel bankalar da cumartesi ve pazar günleri hizmet vermiyor. Genellikle cuma gününden itibaren bankada işlem yapacak ya da işlemleri yarım kalan kişiler cumartesi günü bankaların açık olup olmadığını araştırıyordu. Bankalar normal şartlarda cumartesi günleri hizmet vermese de, bu durumu değiştirecek yeni bir çalışma başlatıldı. 

Bankalar Cumartesi günü çalışma kararı aldı!

Türkiye'de bir ilke imza atılarak cumartesi günü çalışma süresi eklendi. Bankalar genellikle sadece hafta içi 5 gün hizmet veriyor ve cumartesi ile pazar günleri kapalı oluyordu. Ancak hayata geçirilen yeni bir düzenleme ile cumartesi günü tam gün çalışacak ilk pilot banka Yapı Kredi oldu. Yapı Kredi Bankası İstanbul Şaşkınbakkal şubesi, cumartesi tam gün hizmet veren ilk banka olacak. 

En fazla tercih edilen özel bankalardan biri olan Yapı Kredi, müşterilerine kısa mesaj göndererek İstanbul Şaşkınbakkal şubesinin saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışmaya devam edeceklerini bildirdi. Söz konusu çalışmanın ilk pilot uygulaması Yapı Kredi tarafından gerçekleştirilirken banka, hafta içi nasıl bir hizmet sunuyorsa cumartesi günü de aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek. 

Cumartesi günü bankalar açık mı, hangi bankalar açık?

Bankaların cumartesi günü çalışma uygulaması şu an henüz sadece Yapı Kredi İstanbul Şaşkınbakkal şubesinde hayata geçirildi. Diğer bankaların cumartesi günü çalışma saatlerine ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@