Barbados Gezi Rehberi

Barbados'ta nelere gidilir? Barbados'un tarihi ve doğal güzellikleri nereleridir? Barbados’ta gezilecek yerler oldukça çeşitli olup dünyadan birçok turiste ev sahipliği yapan bir ada ülkesidir. Amerika kıtasında yer alan Barbados, Güney Amerika kıtasına bitişik bir konumda yer almaktadır. Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçası olan bu güzel ülke bağımsız bir ada ülkesidir. Seyahat etmek için tarihi ve turistik yerleri ile meşhur olmasıyla tercih sebebi haline gelmiştir.

Barbados Gezi Rehberi

Barbados'ta nelere gidilir? Barbados'un tarihi ve doğal güzellikleri nereleridir?

Barbados’ta gezilecek yerler oldukça çeşitli olup dünyadan birçok turiste ev sahipliği yapan bir ada ülkesidir. Amerika kıtasında yer alan Barbados, Güney Amerika kıtasına bitişik bir konumda yer almaktadır. Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçası olan bu güzel ülke bağımsız bir ada ülkesidir. Seyahat etmek için tarihi ve turistik yerleri ile meşhur olmasıyla tercih sebebi haline gelmiştir.Barbados’ta Gezilecek Tarihi YerlerBarbados Gezi Rehberi - Resim 1Barbados’taki tarihi mekanlar birçok turistin dikkatini çekmektedir. Barbados hakkında bilinen tarihi 1511 yılına kadar dayanmaktadır. Bu güzel ada ülkesi içerisinde oldukça ilgi çekici tarihi yerler barındırmaktadır.
 • St. Nicholas Abbey Konağı: Dünyada batı yarım kürede bulunan üç adet gerçek Jakoben tarzı konaktan biri Barbados’tadır. 1650-1660 tarihleri arasında Albay Benjamin Berringer tarafından inşa edilen bu konak, Tudor ve Georgia mimari tarzında yapılmıştır. ‘Barbados’un Yeni Harikası’ arasında yer alan St. Nicholas Abbey konağı, harika yapısı ve tarihi ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

 • Barbados Müzesi: Tarih, sanat ve mimari açıdan oldukça değerli eserler barındıran, Barbados’un ünlü müzesidir. 1933 yılında kurulan, tarihi dokusu ve barındırdığı 500 bin eser ile mutlaka görülmesi gereken tarihi bir yerdir.

 • Bussa Özgürlük Heykeli: 1816 yılında köleliğe karşı başlatılan isyanda yakalanan ve zincir vurulan bir vatandaşı simgeleyen bu heykel, Barbados’un en değerli anıtlarından biridir. Barbados halkının köleliğe olan direnişini simgeleyen bu heykel görülmesi gereken tarihi eserler arasındadır.

 • Parlamento Binaları: Barbados’un başkenti olan Bridgetown’da Anayasa Nehri’nin kuzeyinde yer alan Parlamento Binaları, 1870-1874 tarihileri arasında inşa edilmiştir. UNESCO’nun yakında ilgilendiği bu binalar, Neo- Gotik mimari tarzının en eşsiz örneklerinden biridir.

 • Mary Kilisesi: Başkent olan Bridgetown’da bulunan Mary Kilisesi, 1600’lü yıllarda inşa edilen ve mimarisi oldukça dikkat çekici bir kilisedir. 1800’lü yıllarda kullanıma tekrar açılan kilise, ülkenin en önemli dini yapıları arasında yer almaktadır.Barbados’ta Gezilecek Modern MekanlarBarbados Gezi Rehberi - Resim 4Barbados’taki modern mekanlar adanın batı bölgesinde yer almaktadır. Adanın zenginlerinin yaşadığı batı bölgesi, en pahalı otellerin ve restoranların bulunduğu bölgedir.
 • Mullins Beach: Küçük fakat güzel bir plaj olan Mullins Beach, modern kafe ve restoranlara sahiptir.

 • Sandy Lane Hotel: Barbados’un en meşhur ve modern oteli olan Sandy Lane 1933 yılından beri hizmet vermektedir.

 • Hole Town: Batı sahilinde bulunan en meşhur semtler olan Hole Town, modern ve klasikliğin birleştiği bir semttir.

 • Crane Beach: Eskiden liman olan Crane Beach, Barbados sosyetesinin tercih ettiği modern plajlardan biridir. Adanın güneydoğunda yer almaktadır.

 • Bridgetown: Adanın başkenti olan ve güneydoğusunda bulunan şehir, modern ve eski havayı birleştiren hareketli bir yerdir.Barbados’ta Gezilecek Doğal GüzelliklerBarbados Gezi Rehberi - Resim 7Barbados’taki doğa harikaları ülkeye olan ziyaretleri arttırmaktadır. Doğal yapısı ile mavi ve yeşilin mükemmel uyumunu sunan ada, ideal bir tatil seçeneği sunmaktadır.
 • Harrison Mağarası: St. Thomas bölgesinde yer alan mağara, 1981 yılında turistlerin ziyaretine açılmıştır. Harrison Mağarasının içerisinde akarsular, derin havuzlar ve şelaleler bulunmaktadır. Mağara içerisinde tramvay ile tur yapabilirsiniz. Sarkıt, sütun ve dikitlerde oluşan harika manzaralar görmenizi sağlayacak bu doğal güzellik, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

 • Andromeda Bahçeleri: Yaklaşık 6 dönüm alanda bulunan bir botanik bahçedir. Tropikal ağaçlar, farklı türden çiçekli ağaçların oluşturduğu harika bir doğal parktır. Parkın denize bakan kısmında yer alan hediyelik eşya dükkânı, kafeterya, kütüphane gibi dükkanlar turistler tarafından dikkat çekmektedir. 1970 yılında bu yana turistlere açılan Andromeda Bahçeleri, huzurlu ve harika manzaralar sunmaktadır.

 • Hillaby Dağı: Deniz seviyesinde 340 metre yüksekliğe sahiptir. Hillaby Dağı, Doğu Karayip Adaları’nda yer alan en yüksek dağdır. Bu dağın zirvesinde yer alan Aziz Andrew Kilise ’sinin dikkat çekici mimarisi ve yemyeşil doğa manzarası ile görülmesi gereken bir yerdir.

 • Flower Forest Park: Saint Joseph köyünde bulunan ve 200 bin metrekarelik bir alanı kaplayan bu doğal park çok sayıda bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça ilgi çekici manzaraların görülebileceği bu parkta, müthiş fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.Barbados’ta Meşhur YemekleriBarbados Gezi Rehberi - Resim 10Barbados’un geleneksel yemekleri İngilizce, Afrika ve Hint mutfağı etkileri taşımaktadır. Genel olarak çeşitli baharatlar ve otlarla marine edilen et ve balık ürünleri bulunmaktadır. Barbados mutfağında hem kümes hayvan etleri hem deniz ürünleri hem de dana ve domuz çiftlik etleri önemli bir yer kaplamaktadır.
 • Acılı Gravy Soslu Cou-Cou ve Uçan Balık: Ülkenin en meşhur geleneksel yemekleri arasında yer almaktadır. Barbados insanları oldukça sıcakkanlıdır. Bu sebeple sipariş edeceğiniz bir balığın yanında salatalar ve ordövrler çok sayıda ikram edilerek, masanız donatılmaktadır. Pane ile kızartılıp servis edilen Uçan Balık ülkenin en meşhur lezzetleri arasındadır.

 • Pudding And Souse: Domuz eti ve tatlı patates kullanılarak hazırlanan bu yemek, Barbados’un en meşhur ve en çok tercih edilen yemekleri arasındadır.

 • Izgara Hindi Kanadı: Ülkenin en meşhur yemekleri arasında alan ızgara hindi kanadı, oldukça lezzetli ve farklı bir tat olarak tercih edilmektedir.Barbados’a Gidince Mutlaka YapılacaklarBarbados Gezi Rehberi - Resim 13Barbados hangi ülkede merak ediyorsanız, Amerika kıtasında bulunan bağımsız bir ada ülkesidir. Bu ülkeye yapacağınız seyahatlerde mutlaka yapmanız gerekenler ve görmeniz yerler bulunmaktadır. Barbados’ta yapmadan dönmemeniz gerekenler ve mutlaka görmeniz gereken yerler vardır.
 • Araba Kiralama: Bir araba kiralayarak bir gün bile olsa adayı gezmelisiniz. Adanın tamamı yaklaşık 430 km2 ve bir günde her yeri araba ile görme imkanına sahipsiniz.

 • Rom Shop: Rom ve atıştırmalık satan küçük dükkânları mutlaka ziyaret edin. Bu dükkanlarda ‘Fish Cutter’ diye adlandırılan yumuşak ekmek arasında kızarmış balık ile yapılan sandviçlerden mutlaka tadın.

 • İçkiler: Barbados birası Banks veya rum-punch içmeden Barbados seyahatinizi sonlandırmayın.

 • Oistin’s Fish Fry: Oistin’s isimli ve cuma akşamları kurulan balık pazarını mutlaka ziyaret edin. Bu pazarın ortasında kurulan bir sahne ve reggea müzik ile dans eden halkın arasına karışın. Tezgahlardan değişik balıkların tadına bakarken, bir yandan eğlenebilirsiniz.

 • Katamaran Turu: Bridgetown limanından veya Speisghtatown marinasından katılabileceğiniz Katamaran turuna mutlaka katılın. Kişi başı 60 ila 135 USD arasında değişen turlar, limitsiz alkol ve yiyecek sunmaktadır. Adanın batısında yer alan tüm koyları gezebilir ve kaplumbağalar ile yüzebilirsiniz.

 • Gece Hayatı: Barbados gece hayatı oldukça renkli ve eğlencelidir. St. Lawrence Gap bölgesinde bulunan yan yana dizilmiş bar ve restoranları ziyaret edebilirsiniz. Lezzetli yemek ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.Barbados’taki Gezinizde Dikkat Etmeniz GerekenlerBarbados’taki tatiliniz için uyarılar ve dikkat edilmesi gereken bazı huşular bulunmaktadır. Barbados turizme açık ve turistlere kucak açmış bir ülke olmasına rağmen ülkede dikkat etmeniz gereken bazı davranışlar bulunmaktadır.
 • Barbados’ta kamuflaj giymek kesinlikle yasaktır.

 • Rom Shop için yapacağınız ziyaretleri çıplak ayak veya t-shirt giymeden yapmak, yerli halk tarafından saygısızlık olarak görülmektedir.

 • Barbados güvenilir bir ada olmasına rağmen tenha yerlerden ve gece bilmediğiniz sokaklardan uzak durmanızda fayda vardır.

 • Kıyafet ve hediyelik eşya dükkanları 16:00’a kadar açık olmaktadır.

 • Dalga akıntıları bazı zamanlar oldukça kuvvetli olabilmektedir. Bu sebeple yüzerken dikkatli olmanızda fayda vardır.

 • Güneşe ve su kaybına karşı mutlaka önlem alın. Güneş kremi sürmeyi ve bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.Emlak365.com Özel İçerik