Barınma Krizi Patlamıştı! Özyurtlar İnşaat'tan Hemen Teslim Öğrenci Evi Konut Projesi

Kiralık ev fiyatlarına gelen fahiş zamlar sonrasında öğrencilerin barınma krizi patlak vermişti. Kiralık ev bulmakta zorlanan öğrenciler için Esenyurt Özyurtlar Ncadde Ateş Corner projesi geldi!

Konut Projeleri 12.10.2021 - 15:03 12.10.2021 - 15:04 Gülcan Özer

Konut fiyatları giderek yükselirken ev fiyatlarına gelen zamlar kiralık ev fiyatlarına da yansımaya başlamıştı. Son dönemde yoğun göç alan Türkiye kentsel dönüşüm projelerinin hız kazanması ve yeni konut üretiminin azalması ile beraber konut sektöründe arz ve talep dengesini yitirmişti. 

Yoğun talebi karşılamaktan uzak kalan arz sonrası kiralık ev kıtlığı başlarken üniversitelerde yüz yüze eğitime geçiş yapılması ile beraber öğrencilerin barınma eylemleri de başlamıştı. Kİralık ev bulamamaktan şikayet eden öğrenciler için İstanbul Esenyurt bölgesinde Özyurtlar İnşaat tarafından hemen teslim öğrenci evi projesi müjdesi geldi. 

ÖZYURTLAR ESENYURT NCADDE ATEŞ CORNER ÖĞRENCİ EVİ PROJESİ KİRALIK VE SATILIK EV FİYATLARI NE KADAR?

Üniversitelere yakın olan konumu ile dikkat çeken NCadde Ateş Corner konut projesi hakkında açıklamalarda bulunan Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Özyurt projenin bölgede yer alan tek öğrenci evi projesi olması nedeni ile de çok değerli olduğunu dile getirdi. 

Özyurt yapmış olduğu açıklamasında "300 daire ve 18 ticari alandan oluşan projemizden daire alanlara hemen teslim yapıyoruz. Ayrıca temizlik hizmeti var ve ücretsiz wi-fi aidata dahil. Kahvaltı ise ücretsiz. Mobilyalı ve çevre yurtlara göre fiyatları makul. Kiraların 1.500 TL’den başladığı NCadde Ateş Corner’da daire fiyatları ise 369 bin TL ile 839 bin TL arasında değişiyor" diyerek hem kiraların hem de konut satış fiyatlarının uygun seviyelerde tutulduğunu dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@